Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Moc jste mi pomohli, děkoval Bauer fanouškům

Lukáš Bauer při on-line rozhovoru využil služeb dvou zapisovatelů, kterým střídavě diktoval své odpovědi. | foto: Václav Mudra

21 2006
Briancon - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pohodovou půlhodinku ze svého olympijského programu věnoval čtenářům iDNES běžec na lyžích Lukáš Bauer. Diktoval odpovědi střídavě do dvou počítačů, aby jich stihl co nejvíc. Nevyhýbal se žádnému tématu, ani průšvihu při nedělnm závodě štafet. "Spousta věcí nebyla tak horká, jak se psalo," řekl stříbrný medailista z běhu na 15 km klasicky.

Odpovědi Bauera 
čtěte ZDE


Oficiální oslavu pátečního úspěchu v Českém olympijském domě stříbrný běžec odložil až na pondělí. Chtěl se soustředit na nedělní štafetu a možná tajně doufal, že nepřijede slavit sám.

Jenže události se zvrtly a nešťastný přehmat manažera připravil český tým o lepší výsledek.

Bauer zůstal na slavení sám, oficiální program v českém domě začal v půl šesté. O půl hodiny dříve zde bude osmadvacetiletý běžec diskutoval se čtenáři iDNES v on-line rozhovoru.

Nezastavil se před žádnou otázkou. Prozradil čtenářům, že medailový závod jel na úplně nových lyžích a děkoval všem fanouškům, kteří mu podél trati fandili. "Děkuji za fandění, strašně moc mi to pomáhalo," řekl.

Lukáš Bauer vyhrál tři závody Světového poháru, k tomu má ještě čtyři druhá a dvě třetí místa. Na světových šampionátech i olympijských hrách mu dosud byly stupně vítězů zapovězené.

V Salt Lake City před čtyřmi roky dosáhl slušných výsledků, ve třech závodech se vešel mezi šesté a dvanácté místo. Na MS byl loni pátý na volné patnáctce.

Říkával, že lepším měřítkem kvality závodníka je dlouhodobé hodnocení v seriálu Světového poháru, ale letos změnil názor a soustředil se na olympijské hry.

Vyplatilo se.

Už v úvodním skiatlonu na 2x15 kilometrů ukázal, že má vynikající formu. Odtáhl skoro celý závod, ale nakonec byla úspěšnější vyčkávací taktika soupeřů, kteří mu v závěru ujeli.

Úspěchu se dočkal v běhu na 15 kilometrů klasickou technikou, kde jej předstihl pouze Estonec Veerpalu.

Dosáhl životního úspěchu, získal stříbrnou olympijskou medaili.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze