Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Moderní pětiboj: V Aténách možná tři Češi

27 2004
Praha - Zatím jen Michal Michalík má z českých moderních pětibojařů jistou účast na olympijských hrách v Aténách. Ovšem podle trenéra Jakuba Kučery by nakonec mohli na srpnovém klání startovat tři. Definitivně se rozhodne koncem května, kdy skončí kvalifikace mistrovstvím světa v Moskvě.

"V současné době to vypadá na tři, ale může dobře to být tak i tak. V kategorii mužů naplníme kvótu dvou, ale jména bych neříkal a v soutěži žen je velká pravděpodobnost, že olympiádu udělá Kalinovská a šanci má Grolichová," řekl Kučera.
 
Po Světovém poháru v Pekingu internetová stránka mezinárodní pětibojařské federace uvedla, že si Michal Sedlecký šestým místem zajistil postup na olympijské hry.

"Spletli si Sedleckého s Michalíkem, který si účast vyjel přímo, ale Sedlecký to jisté nemá," řekl Kučera. Sedlecký je nyní první v redukovaném pořadí žebříčku, z kterého se do Atén dostane asi kvarteto pětibojařů, ale před žebříčkem má přednost přímá kvalifikace.

Pokud si například na MS v Moskvě zajistí postup Libor Capalini, tak Sedlecký automaticky z redukovaného hodnocení žebříčku OH vypadne, protože každý stát může na olympiádu poslat maximálně dva muže a stejný počet žen.

"Sedlecký má na devadesát pět procent splněno ze žebříčku, ale má i na to, aby si zajistil přímou účast," řekl Kučera o předloňském mistru světa.  Pětibojaře čekají ještě dva kvalifikační závody. Za deset dnů SP v Budapešti, z kterého mají šanci postoupit dva závodníci a koncem května MS v Moskvě, kde bude k dispozici devět míst. 

V redukovaném žebříčku žen je Kalinovská pátá a podle propočtů Kučery se na olympiádu z tohoto pořadí dostane devět až jedenáct pětibojařek. I ona má naději na přímou kvalifikaci.

"Dvakrát skončila na světě do devíti, takže je velká šance, že olympiádu udělá," věřil Kučera. Grolichová je na hraně postupu. "Nesmí se stát v Budapešti a Moskvě žádné překvapení a ona si potřebuje polepšit. Šanci má tak napůl," odhadl trenér.

Autoři: ,


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze