Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní pětibojař Sedlecký je blíž olympiádě

1 2004
Káhira - Moderní pětibojař Michal Sedlecký vybojoval v závodu kategorie A v Káhiře čtvrté místo a a připsal si potřebné body do světového žebříčku, na jehož základě se určí účastnící olympiády v Aténách. V egyptské kvalifikaci neuspěl Libor Capalini, jenž byl penalizován za malý odpor spouště zbraně.

Závod vyhrál Maďar Gábor Balogh, mezi ženami dosáhla nejlepšího výkonu Elen Rublevská z Lotyšska.

Bývalý mistr světa Sedlecký si za čtvrté místo v Káhiře připsal do žebříčku 48 bodů a podle trenéra Jakuba Kučery je v redukovaném pořadí pro olympijské hry na třetím místě. "Odhaduji, že se na olympiádu dostane z žebříčku šest až osm lidí, takže to pro něj vypadá velmi dobře," řekl Kučera.

Sedlecký výborně šermoval a v parkuru zvládl obtížného koně, s kterým měl pouze tři shozy. "Takhle dobře jsem ho těžkého koně jet neviděl a všichni to ocenili," řekl Kučera.

Do běhu nastoupil Sedlecký z devátého místa a posunul se o pět pozic výše. "Běžel skvěle. Jsem s ním spokojen," dodal kouč.

Smůlu měl Capalini. Před kvalifikací prošla jeho zbraň dvakrát kontrolou, ale pár minut po závodě už ne a závodník dostal 200 bodů penalizaci. "Odpor jeho spouště byl lehčí než povolují pravidla," řekl Kučera.

Capalini v říjnu přešel na nový typ zbraně, střelecky se zlepšil a neměl s ní žádný technický problém. "Doteď nevíme, čím to bylo," divil se trenér a dodal, že bez penalizace by Capalini bez problému postoupil do finále.

Velký teplotní skok z Čech do Egypta postihl zdravotně Alexandru Kalinovskou, která onemocněla a její výsledek tím byl ovlivněn. "V plavání a běhu na ní byl žalostný pohled," řekl Kučera.

Kalinovská, která má podobně jako Sedlecký blízko k postupu na OH z žebříčku, nakonec skončila jednadvacátá. O místo lepší byla Lucie Grolichová, která byla po třech disciplínách pátá, ale s těžkým koněm nezvládla parkur. "Vzhledem k olympiádě pro ni bude klíčové připravit se na Světový poháru v Riu de Janeiro, aby získala body do žebříčku, nebo se pokusit postoupit z mistrovství světa v Moskvě," uvedl Kučera.

Světový pohár v moderním pětiboji začne 13. a 14. března v Queretaru v Mexiku bez účasti českých reprezentantů, ti zasáhnou do seriálu o týden později v Riu de Janeiro.

Výsledky:
Muži:
1. Balogh (Maď.) 5640, 2. Deleigne (Fr.) 5572, 3. Hancock (Brit.) 5563, 4. Sedlecký 5516, ...Capalini (oba ČR) nepostoupil z kvalifikace.
Ženy: 1. Rublevská (Lot.) 5396, 2. Grantová (Kan.) 5380, 3. Cazeová (Fr.) 5376, ...20. Grolichová 5032, 21. Kalinovská (obě ČR) 5020.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...Najdete na iDNES.cz