Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda

12 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Přivítání fanoušků v olympijském Českém domě moderního pětibojaře Davida Svobodu dojalo. "Bylo to krásné. Doufal jsem, že se nezapomenu a že neuroním slzu. To není mým zvykem," říkal dojatě zlatý medailista.

Už při cestě za českými fanoušky si David uvědomil, co se vlastně stalo. "Začaly mi chodit SMS zprávy, ani nevím kolik jich vůbec přišlo. Vzpomněli si na mě lidé, které jsem hodně dlouho neviděl."

David dostal také vtipné zprávy. "Jedna mi přišla od kamarádky. Cituji: Tak to nevyšlo. Ale nevadí. Když příště potrénuješ, třeba to bude na medaili," usmíval se moderní pětibojař. V jedné zprávě dokonce dostal nabídku k sňatku. "Stálo tam: Vezmeš si mě?" David prý ví, od koho zpráva je. "Ale ještě jsem neodpověděl, nebyl na to čas," dodal tajemně.

Zlatý David Svoboda dostal stejně jako všichni medailisté od Českého olympijského výboru skleněnou pochodeň, kterou mu na pódiu předal vlajkonoš české výpravy Petr Koukal. Společně s několika tisícovkami diváků si pak zazpíval českou národní hymnu.

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze