Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Mohl jsem to hodit, zoufal obr z hor

20 2004
Atény - (od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hodně zklamaný opouštěl olympijský stadion český atlet Vladimír Maška. Rval se o postup do finále hodu kladivem, ale neúspěšně. Měl jen jediný platný pokus dlouhý 71,76, a ten stačil jen na celkově třicáté místo v kvalifikaci.

"Byl to hodně nervózní závod. Přijel jsem bojovat, ale nepovedlo se. Je to jen sport," říkal po neúspěšné kvalifikaci atlet z Jablonce nad Nisou.

Ze tří pokusů se mu povedl jen jeden, hned ten první. Další dva rozhodčí kvůli chybám neměřili.

"Vůbec se mi to nepovedlo technicky trefit a srovnat, jak jsem si předsevzal. Ty pokusy může označit jen sprostým slovem," ohodnotil své snažení Maška a zaklel.

Ve své skupině skončil patnáctý, když ji vyhrál Maďar Adrian Annus výkonem 79,59 metrů, což znamenalo jistý postup.

Kvalifikační limit pro finále činil 78 metrů. Nakonec jej hodilo jen pět kladivářů, nejdál největší favorit Bulhar Ivan Tichon (80,78 metrů). Dalších sedm postoupilo na základě horších výkonů.

"Na finále bude stačit 76,50 metrů," odhadl Maška předtím, než začala házet druhá skupina. Skoro se trefil.

Jako poslední se do nedělního závodu prodral Němec Kartsen Krobs s hodem 76,69 metrů. Třináctý Rus Ilja Konovalov dosáhl jen 76,36 metrů.

"Mohl jsem to hodit, mám na to, bylo to blízko, a proto jsem smutný," byl rozladěn český obr, který se teď převtělí do role fanouška. "A budu taky tady dál trénovat."

VYHRÁL KVALIFIKACI. Běloruský kladivář Ivan Tichon postoupil do finále z prvního místa. Do bojů o medaile se však nedostal český reprezentant Vladimír Maška.Grafton Recruitment Praha
OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - STROJÍRENSTVÍ (ČR/SK)

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze