Moravec si splnil sen, Turín je jeho

18 2006
Letohrad - Ještě před letošní sezonou znali jeho jméno jen opravdoví biatlonoví fajnšmekři. Do svého prvního seriálu závodů Světového poháru mezi muži ale Ondřej Moravec vlétl jako kometa. A všichni soupeři, které ještě loni sledoval jen prostřednictvím tisku či televize, jedenadvacetiletého mladíka z Letohradu musí respektovat.

Když se po závodech v Oberhofu vešel do olympijské nominace, možná i on sám si připouštěl, že do Turína pojede "jen" sbírat zkušenosti. "Byl to můj sen. A najednou je to tady," uvědomil si.

Po životních výsledcích v Ruhpoldingu už ale není pochyb - Moravec bude českou oporou! Kromě čtvrtého a sedmého místa ve štafetách skončil na 18. místě na 10 km a v nedělní stíhačce si polepšil na třináctou příčku. "To byl koncert. Takový výsledek jsem nečekal ani ve snu," rozplýval se.

Závody v Německu, kdy mu na střelnici za zády hučel třicetitisícový kotel, to bylo něco pro několikanásobného juniorského mistra Evropy.

"Bylo to hustý. Takový rachot dokáže nahnat hrůzu," pronesl nejmladší z českých biatlonových reprezentantů v turínské nominaci. "Když střílíte společně s domácím závodníkem, úplně vás z toho řvoucího davu mrazí."

Moravcův tréninkový parťák Michal Šlesingr měl spolu s mistrem světa Dostálem nominaci jistou jako první. "Budeme spolu na pokoji," plánuje letohradský borec. "A pak to roztočíme ve štafetě. Tedy pokud dostanu důvěru," zarazí se.

Moravcovy obavy jsou nejspíš úplně zbytečné. Vždyť v "bramborové štafetě na prvním úseku předával Šlesingrovi na prvním místě.

"Sám jsem se divil, jak hladce to vyšlo. Škoda, že to nakonec nestačilo na medaili," zamračil se.

Původně ještě před olympiádou plánoval další závody Světového poháru v Anterselvě, ale vypustí je.

"Budu jen lehce trénovat. A po Ruhpoldingu hodně odpočívat, jsem celý rozlámaný," usmál se biatlonista, který se chce dál zlepšovat: "Zvlášť v rychlosti střelby to není ono. Tamse dají nahnat vteřiny skoro zadarmo," vysvětlil.

Turín se za necelý měsíc stane hlavním městem sportu. A biatlon jedním z nejsledovanějších sportovních odvětví.

Podaří se biatlonové modle Ole Einaru Bjöerndalenovi z Norska obhájit čtyři zlaté medaile? "Byl to můj sportovní vzor. Prý má zdravotní problémy, ale já mu věřím," řekl Moravec, ale vzápětí se zarazil: "To by bylo něco porazit ho!"Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz