Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Moravec: Stačí trefovat lízaný osmičky

21 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Že jsme dnes byli blízko medaile? Samozřejmě, že to trošku zamrzí, ale mohlo to dopadnout i o hodně hůř," konstatoval po závodě štafet biatlonistů český trenér Milan Janoušek. "Se šestým místem jsem určitě spokojený, byl to pěkný závod."

"Už proto, že jsme se vlastně v celém jeho průběhu drželi na předních pozicích," dodal kouč, který závod prožíval na střelnici.

A právě tam se rozhodovalo o osudu české, ale i dalších štafet. Klíčová byla především položka vleže. "Moravec a Šlesingr měli hrozné problémy s nástřelem. Ondra odcházel na start a neměl nastřeleno vůbec a Michal měl rány rozházené. Takže jsem rád, že se trefili a nemusili jet trestné kolo."

To naopak neminulo na druhém úseku zkušeného Zdeňka Vítka. "Je to škoda, ale Vítkovi to vyčítat nemůžeme. Tlak na druhém úseku byl na něj velký," míní Janoušek. "Já počítal, že bude na trati dotahovat, ale on naopak musel udržovat, protože Ondra Moravec to rozjel velice dobře."

Ondřej Moravec dostal na prvním úseku přednost před zkušeným Tomášem Holubcem. "Že poběžím jsme se dozvěděl po včereším tréniniku," říkal stříbrný medailista z loňského juniorského mistrovství světa.

"Popravdě řečeno, docela jsem s tím počítal. Letos jsem štafetu rozjížděl dvakrát a dařilo se mi. Na závod jsem se hrozně těšil," dodal jednadvacetiletý biatlonista.
   
A také si ho pořádně užil, cílem svého úseku projel jako druhý, při střelbě jen jednou dobíjel. "Jedno dobíjení? To je ztráta maximálně deset až dvanáct vteřin," vypočítával. "Byl to dnes suprový závod. Důležité bylo, že mi jely skvěle lyže. Cítil jsem se  nejlépe za ty dva týdny, co jsme tady."

Důležité podle něj bylo, že se první kolo jelo v nepříliš rychlém tempu. "Jelo se  s rozvahou, takže se dala do závěrečného úseku ušetřit spousta sil. Maličko jsem ztratil  na první střelecké položce, když jsem nastřeloval foukal vír z druhé strany. Zdržel jsem se korigováním dioptrů, ale vyplatilo se mi to," liboval si Ondřej Moravec.

Trenér Janoušek při jeho střelbě hodně trpěl, mnohé z terčů sestřeloval jen těsně. "Tak to je přece úplně jedno. Biatlonista nepotřebuju trefovat desítky, stačí lízané osmičky," smál se Ondřej Moravec.Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze