Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MOV chce snížit počet účastníků

15 2000
S y d n e y - Členové Mezinárodního olympijského výboru (MOV) považují za nutné, aby se v budoucnu snížil počet účastníků olympijských her, který každé čtyři roky výrazně stoupá. Generální ředitel MOV Francouis Carrard přiznal, že by si nikdy nemyslel, že se počet účastníků vyšplhá na tak závratná čísla.

"Například zástupců médií je v Sydney 21 tisíc, zatímco v Barceloně bylo jen 12 tisíc," srovnal Carrard letošní olympiádu, která dnes byla slavnostně zahájena, s hrami před čtyřmi lety. "Musíme po Sydney provést co nejdříve podrobnou analýzu a zjistit, jakým způsobem je možné jejich počet snížit," řekl.

V Sydney je akreditováno celkem 140 tisíc lidí. Z toho deset tisíc je sportovců a zbytek tvoří členové realizačních týmů, novináři, pracovníci televizních štábů, funkcionáři a desítky tisíc pomocníků pořadatelů. Podle členů MOV je takové kvantum lidí jen těžce zvládnutelné a největší nápor je činěn na dopravu.

"Do Olympijského parku autobusy denně přivezou půl milionu lidí," přiblížila mluvčí organizačního výboru Liz Smylieová. "To je mamutí množství. Neustále musíme akreditovat další řidiče a pomocníky pro dopravu," dodala. Na toto téma dnes budou v Sydney jednat australští pořadatelé letošních her, MOV a přípravný výbor her příštích v roce 2004 v Aténách.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz