Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MOV hodnotí: Hry v Riu byly nejdokonalejší z nedokonalých

AŤ ŽIJE SHOW. Momentka ze slavnostního zahájení olympiády v Riu | foto:  Michal Růžička, MAFRA

7 2016
Čtyři měsíce po skončení her v Riu de Janeiro je Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zhodnotil pozitivně. Vzhledem k problémům, kterým brazilští organizátoři před začátkem olympiády čelili, ať už kvůli viru zika, znečištěné vodě v zátoce nebo obav z pouliční kriminality, zvládli sportovní svátek velmi dobře.

„Jestli to byly perfektní hry? Ne. Někdo je popsal jako nejdokonalejší z nedokonalých a to si myslím, že je docela dobrá charakteristika,“ prohlásil mluvčí MOV Mark Adams na tiskové konferenci v Lausanne.

Mezinárodní olympijský výbor se snažil vyzdvihnout především pozitiva her. Ocenil, že země dokázala uspořádat olympiádu, i když se potýkala s politickou a hospodářskou krizí. Ze vstupenek se nakonec prodalo 88 procent.

„Hry fungovaly. Organizátoři čelili obrovským problémům. Ale na konci je potřeba smeknout před nimi klobouk. Je mimořádné, co dokázali,“ prohlásil výkonný ředitel MOV Christophe Dubi.

V několika statistikách olympiáda v Riu stanovila nové rekordy - účastnilo se jí 206 zemí, rekordní byl počet televizních přenosů nebo podíl žen mezi všemi sportovci. Z 11.303 bylo žen 45 procent. MOV také vyzdvihl účast týmu uprchlíků i úžasné výkony hvězdných sportovců jako Usaina Bolta, Michaela Phelpse nebo Mo Faraha.

„Hry měly své mouchy. Ale když se všichni vrátí domů s velkým úsměvem, pak víte, že byly úspěšné,“ dodal Dubi.

Podívejte se na zahájení olympiády:

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze