Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kumpošt se stal druhým českým zástupcem v orgánech MOV

Roman Kumpošt | foto: Ota Bartovský, MAFRA

31 2016
Šéf zahraničních vztahů Českého olympijského výboru Roman Kumpošt se stal členem komise pro komunikaci Mezinárodního olympijského výboru. Bývalý reprezentant v severské kombinaci a současný viceprezident svazu lyžařů je druhým českým zástupcem ve vrcholných orgánech MOV, předseda ČOV Jiří Kejval je členem marketingové komise.

„Má role v komisi bude definována teprve na prvním zasedání letos v listopadu. Předpokládám, že bude odpovídat názvu komise a bude využívat především mých zkušeností a kontaktů ve sportovním světovém hnutí v rámci komunikace nových trendů, myšlenek a záměrů směrem k jednotlivým národním olympijským výborům, mezinárodním federacím i sportovní veřejnosti obecně,“ uvedl Kumpošt v tiskové zprávě.

Třiapadesátiletý Kumpošt je funkcionářem Svazu lyžařů ČR již od roku 1987, v letech 2002 až 2004 byl jeho prezidentem. Již šestadvacet let je i členem Mezinárodní lyžařské federace. „Nyní jsme s předsedou Kejvalem dva zástupci ČOV v komisích MOV, čímž jsme získali i silnou politickou platformu pro další aktivní práci v mezinárodním sportovním hnutí,“ dodal Kumpošt.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze