Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

MOV zveřejnil termíny pro podání kandidatury

16 2007
Lausanne - Do 13. září letošního roku musejí národní olympijské výbory informovat Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o úmyslu ucházet se o možnost kandidovat na olympijské hry v roce 2016. Časový harmonogram všech procesních operací, který se rovněž týká České republiky a kandidatury Prahy, dnes zveřejnili zástupci MOV. Vyplněný dotazník pak musejí zájemci zaslat MOV do 14. ledna 2008.

Výkonný výbor MOV na základě přihlášky, předložených záruk a vyplněného uchazečského dotazníku vybere finalisty v červnu příštího roku.

Obsah dotazníku s osmi kapitolami byl dnes rovněž zveřejněn. K závěrečné volbě pořadatele dojde po návštěvách komise MOV v jednotlivých městech 2. října 2009 na zasedání MOV v Kodani.

Vedle Prahy dosud vyjádřili zájem organizovat olympijské hry v roce 2016 také zástupci Chicaga, Tokia a Ria de Janeiro. O pořádání se budou ucházet pravděpodobně také Řím a Madrid. Zástupci Prahy počítají, že větší šance na vítězství v kandidatuře má česká metropole až pro rok 2020.

"Zveřejnění termínů kandidatury a skladby dotazníku je pro společnost Praha olympijská zlomovým okamžikem. Dosud jsme všechny analýzy, studie a materiály zpracovávali s předstihem, nyní je můžeme plnit do konkrétních kapitol dotazníku," řekl dnes ČTK Tomáš Petera, ředitel společnosti, která má za úkol zastřešovat činnosti spojené s kandidaturou na pořadatele LOH.

"Tím, že jsme začali pracovat s dostatečným předstihem, nemám z termínů obavy, ale před celým týmem nyní stojí několik měsíců tvrdé a pečlivé práce," uvedl Petera. "Všechny materiály musíme vyplnit ostře a sebevědomě, aby bylo celému světu a všem protikandidátům jasné, že to v České republice s kandidaturou Prahy na pořádání olympijských her myslíme vážně," dodal.

Vstupenky do Pekingu si objednalo milion lidí

P e k i n g (ČTK) - Měsíc po zahájení první fáze prodeje vstupenek na olympijské hry v Pekingu mají organizátoři zhruba milion objednávek. Největší zájem je podle dnešní zprávy státní agentury Nová Čína o zahajovací ceremoniál, basketbal a skoky do vody.

Od 15. dubna bylo nabídnuto 2,2 milionu lístků pořádající zemi, přičemž vstupenky si objednalo 230.000 Číňanů. Pokud by bylo na jednu určitou soutěž více zájemců, pak o majiteli vstupenky rozhodne počítačový generátor.

Druhá fáze prodeje přijde na řadu v listopadu a prosinci. Dvě třetiny z celkového počtu sedmi milionů lístků jsou rezervovány pro Čínu.

V Česku začal prodej rovněž v dubnu, nabízené vstupenky jsou v cenovém
rozpětí od 100 korun na kvalifikace do 16 300 korun na slavnostní zahájení her.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze