Myšková testovala formu na dvoustovce

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Česká plavkyně Jana Myšková skončila v pondělních olympijských rozplavbách na 200 metrů volný způsob daleko za postupovými místy, přesto byla navýsost spokojena. "Dvoustovku jsem plavala letos teprve podruhé, všechno směřuju k závodu na sto metrů. Tohle byl ideální rozjezd," libovala si.

Časem 2:04,62 vyhrála svou rozplavbu a o 42 setin si vylepšila osobní maximum. V celkovém součtu rozplaveb to stačilo na 33. místo.

"Nešla jsem do toho s žádnou konkrétní představou o čase ani umístění, brala jsem to opravdu jen jako součást přípravy. Už ve štafetě jsem se cítila dobře, ve středu by to mohlo vyjít," vzhlíží k závodu na 100 metrů volný způsob.

V něm by chtěla proniknout do semifinále, tedy mezi šestnáct  nejlepších plavkyň světa. "Na postup by mohl stačit čas okolo 55,50," myslí si šestadvacetiletá královehradecká plavkyně. V sobotním štafetovém závodě na 4x100 metrů zaplavala svůj úsek za 56,02. "Ty desetiny by mohly jít dolů," věří si. Její osobní rekord je 55,71.
 
Dobře ví, že konkurence bude hodně silná. "Kraulařská stovka je něco jako stovka v atletice. Bude to hodně nabitý. Ale vynasnažím se aby to vyšlo, byl by to vrchol mé kariéry," je přesvědčena.

Podobně jako nedělní finálový program provázely i pondělní rozplavby silné poryvy větru. "Hodně jsem to pociťovala v rozplavávacím bazénu, tam mi byla docela zima. Ale při vlastním závodě to nemělo skoro žádný vliv. Jsou tu vysoké tribuny a ty to trochu tlumí,"

O nejrychlejší čas rozplaveb se postarala Američanka Dana Vollmerová - 1:59,49. Jako předposlední se do semifinálové šestnáctky kvalifikovala slovenská reprezentantka Martina Moravcová.

Janu Myškovou dělilo od postupového šestnáctého místa propastných 3,29 vteřiny.

Výsledek
200 m vol. zp.:
1. Vollmerová (USA) 1:59,49, ...33. Myšková 2:04,62.

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz