Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Myšková testovala formu na dvoustovce

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Česká plavkyně Jana Myšková skončila v pondělních olympijských rozplavbách na 200 metrů volný způsob daleko za postupovými místy, přesto byla navýsost spokojena. "Dvoustovku jsem plavala letos teprve podruhé, všechno směřuju k závodu na sto metrů. Tohle byl ideální rozjezd," libovala si.

Časem 2:04,62 vyhrála svou rozplavbu a o 42 setin si vylepšila osobní maximum. V celkovém součtu rozplaveb to stačilo na 33. místo.

"Nešla jsem do toho s žádnou konkrétní představou o čase ani umístění, brala jsem to opravdu jen jako součást přípravy. Už ve štafetě jsem se cítila dobře, ve středu by to mohlo vyjít," vzhlíží k závodu na 100 metrů volný způsob.

V něm by chtěla proniknout do semifinále, tedy mezi šestnáct  nejlepších plavkyň světa. "Na postup by mohl stačit čas okolo 55,50," myslí si šestadvacetiletá královehradecká plavkyně. V sobotním štafetovém závodě na 4x100 metrů zaplavala svůj úsek za 56,02. "Ty desetiny by mohly jít dolů," věří si. Její osobní rekord je 55,71.
 
Dobře ví, že konkurence bude hodně silná. "Kraulařská stovka je něco jako stovka v atletice. Bude to hodně nabitý. Ale vynasnažím se aby to vyšlo, byl by to vrchol mé kariéry," je přesvědčena.

Podobně jako nedělní finálový program provázely i pondělní rozplavby silné poryvy větru. "Hodně jsem to pociťovala v rozplavávacím bazénu, tam mi byla docela zima. Ale při vlastním závodě to nemělo skoro žádný vliv. Jsou tu vysoké tribuny a ty to trochu tlumí,"

O nejrychlejší čas rozplaveb se postarala Američanka Dana Vollmerová - 1:59,49. Jako předposlední se do semifinálové šestnáctky kvalifikovala slovenská reprezentantka Martina Moravcová.

Janu Myškovou dělilo od postupového šestnáctého místa propastných 3,29 vteřiny.

Výsledek
200 m vol. zp.:
1. Vollmerová (USA) 1:59,49, ...33. Myšková 2:04,62.Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz