Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Myslel jsem, že z kola slezu, přiznal Kreuziger. Ale závod nevzdal

Roman Kreuziger, cyklistika - Cyklista Roman Kreuziger při tréninku. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

9 2008
Peking - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Ta skupina unikala pelotonu víc než polovinu závodu. Po třech hodinách dřiny však uprchlí cyklisté ztratili i poslední vteřiny náskoku. Dostiženi! A mezi nimi i česká naděje Roman Kreuziger. "V tu chvíli jsem si myslel, že z kola slezu," ulevil si cyklista.

"Když vás po tak dlouhé době dojedou, ztratíte chuť závodit," pokračoval dvaadvacetiletý Čech. Ale vydržel. Kousl se a šlapal dál. "Je to olympiáda, která se koná jednou za čtyři roky."

Tu přece nevzdám - řekl si pro sebe a zabral. Ještě před závěrečným okruhem se zkusil prodrat dopředu.

V závodě, označovaném jako nejtěžší v historii her, skončil pětačtyřicátý. Unavený po náročné trase kolem Velké čínské zdi ano, smutný nikoli.

. Roman Kreuziger

účast na velkých akcích

2003: MEJ - 2. místo (časovka)

2004: MSJ - 1. místo (silniční závod), 2. místo (časovka)

2008: vítěz závodu Kolem Švýcarska, 13. místo v celkovém pořadí Tour de France, 45. na olympijských hrách

"Kdyby se mi jelo jako před pár dny, bylo by to určitě lepší. Ale cítil jsem, že nemám svůj den. Od začátku jsem věděl, že to není to pravé. Beru to jako zkušenost, určitě ne jako zklamání," prohlásil Kreuziger.

Proč únik skupiny, v níž mezi šestadvaceti cyklisty byl i druhý český reprezentant Petr Benčík, nevyšel?

"Chyběl nám někdo lepší z Italů. Místo Bruseghina třeba Pellizotti nebo Rebellin. Ani Rusové, kteří kteří sem přivezli silný tým, neměli vpředu nikoho pořádného," řekl Kreuziger.

Benčík, jenž skončil ještě o třicet míst za Kreuzigrem, během úniku skupiny už už dumal, jak by krajanovi v závěru pomáhal k medaili. "Byl by býval na ní můj otisk," usmál se aktuální český šampion. Ale na to vůbec nedošlo.

"Aspoň jsme se chvíli ukázali. Nakonec můžeme být spokojení, oba jsme dorazili do cíle," dodal Kreuziger.Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze