Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na každého nakonec dojde, říká Neumannová

26 2002
Praha - Posledním českým olympionikem, který se vrátil domů ze Salt Lake City byla běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Přivítala se s čekajícími rodiči a rozdávala úsměvy na všechny strany. "Jsem naprosto spokojená. Vydala jsem tam to nejlepší, co ve mě je." Přesto stín zklamání v ní zůstal. Dvěma jejím soupeřkám byl v průběhu olympiády prokázan doping, přesto jim medaile z předcházejících závodů odebrány nebyly. "Trochu mě to znechutilo. Přesto budu makat dál. Sport jsem rozhodně nepřestala mít ráda. Říkám si: Boží mlýny melou pomalu, ale nakonec dojde na každého," zamyslela se bronzová medailistka z volné patnáctky.

V běžecké kombinaci prohrála o centimetry boj o třetí pozici. Pokud by před ní nejely Lazutinová a Danilovová, bojovala by o zlato. "To by bylo super," zasní se. "Ale já jsem spokojená, že mám alespoň jednu medaili."

K ruským soupeřkám žádnou zášť necítí: "Mrzí mě to. Zvlášť u Larisy Lazutinové. Je to jedna z nejsympatičtějších závodnic. Vždy jsme se spolu bavily." Neumannová věděla hned, že medaili opožděně nezíská. "Morálně jim ty cenné kovy nepatří, právně však není možnost jim je odebrat. Pozitivně byly testovány až před štafetou a tím to končí."

Vrátila se rovněž ke sprintu, kde jako velká favoritka nepostoupila ze čtvrtfinálové rozjížďky. Nejely jí lyže. "Nebyla to ničí chyba. Namazali jsme nejlépe, jak to bylo možné. Bohužel nemáme k dispozici stejné prostředky jako špičkové týmy. Na to se nyní zaměříme. Musíme v tomto směru více držet krok s vývojem a mít dostatek financí."

Nelákalo někdy i ji pomoci si k vítězství dopingem? "To v žádném případě. Už jsem přece dokázala, že vyhrávat se dá i čistou cestou, kterou jsme zvolili my. Možná je to větší dřina, ale stojí to za to."

Neumannová si po náročném programu posledních dní neodpočine. V Čechách pobude pouze dva dny. Poté zamíří na víkendové závody Světového poháru do Lahti. "Nestihnu ani žádnou oslavu. Jen se těším, až si lehnu do vany s horkou vodou. Zítra si také musím zajít k holiči a trochu se dát do pořádku," plánuje.

Cíl pro zbytek sezony běžeckého lyžování má jasný. V současnosti vede pořadí SP. "Udržet první místo bude extrémně těžké. V to příliš nevěřím. Ale v první trojce bych skončit mohla. Na to se zaměřím."

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze