Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na krátké dráze triumfovala patnáctiletá Korejka

Na nosítkách museli lékaři odnést Korejce Ryounga - Na dlouho musela být přerušena kvalifikace v závodu štafet na krátké dráze. Zraněný Korejec Ryoung byl po nepříjemném pádu odnesen na nosítkách. | foto: Reuters

14 2002
Salt Lake City - Pád Min Ryounga při rozjížďky štafet poznamenal středeční program rychlobruslařů na krátké dráze. Korejský závodník po kolizi narazil do ochranné bariéry a následně musel být odnesen na nosítkách. Lékaři mu nasadili krunýř, z něhož mu vyčnívala pouze hlava. O závažonosti jeho zranění není zatím nic známo. Z rozjížděk na 1000 metrů už vypadl Slovík Matúš Užak, nejrychlejšího času (1:28,183 minuty) dosáhl domácí Američan Rusty Smith. Čtvrtfinále se pojede v sobotu.

Do finále štafet si proklestili cestu obhájci zlata Kanaďané, Američané, Číňané a Italové. Boj o zlato mezi štafetami se uskuteční 23. února.

První finálový závod žen skončil dvojnásobným triumfem Korejek. Novou olympijskou disciplínu na 1500 metrů vyhrála teprve patnáctiletá rodačka ze Soulu Ko Gi- Hyun, stříbro patří o dva roky starší Choi Eun-Kyung, která v semifinále vytvořila časem 2:21,06 minuty nový světový rekord.

Zklamání prožila čínská výprava. Přestože v šestičlenném finále měla dvě želízka v ohni, medaile se nedočkala. Jan Jang S čtyři kola před cílem upadla, Jang Jang A skončila až čtvrtá za bronzovou Jevgenijí Radanovovou z Bulharska.

Česká reprezentantka Kateřina Novotná postoupila se štěstím do jednoho ze tří pětičlenných semifinále, neboť jedna její soupeřka upadla a druhá byla diskvalifikována. V semifinále už na zdatnější soupeřky nestačila, nicméně účast v elitní patnáctce je pro ni úspěchem. 


Výsledky:
1500 m - finále: 
1. Ko Gi-hyun 2:31,581 min., 2. Choi Eun-kyung (obě Korea) 2:31,610, 3. Radanovová (Bul.) 2:31,723, 4. Jang Jang A (Čína) 2:31,791, 5. Krausová (Kan.) 3:05,002, Jang Jang S (Čína) diskvalifikována, ... v semifinále Novotná (ČR) 2:35,085.  

Zde si přečtěte další zajímavosti o postupu Novotné do semifinále

 

Autor:


Další z rubriky

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz