Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na medaili pro Korejce je sbírka

23 2002
Soul - Korejský rychlobruslař na krátké dráze Kim Dong-sung možná dostane zlatou medaili, aniž by mu ji udělili olympijští pořadatelé. V jeho prospěch totiž zřizovatelé internetového serveru www.morning365.com zorganizovali sbírku a z výtěžku hodlají závodníkovi, diskvalifikovanému ze závodu na 1500 metrů, nechat medaili vyrobit. Vyloučení vítěze čtvrteční patnáctistovky na oválu v americkém Salt Lake City vzbudilo v jeho zemi mohutnou vlnu nevole.

Vedení jihokorejské výpravy podalo protest proti oficiálním výsledkům, z nichž Kim vypadl. Olympijským vítězem byl vyhlášen Američan Apolo Anton Ohno. Jeho přemožitel byl diskvalifikován proto, že právě tomuto konkurentovi zkřížil nedovoleně dráhu.

Zřizovatel uvedených internetových stránek Chung Jin-wook oznámil, že sbírka dosud vynesla 2250 dolarů. Počítá s tím, že potřebnou částku dá brzy dohromady. "Našemu krajanovi byla zlaté medaile uloupena. Doufám, že tato akce lidem připomene, jaký je to sportovec," řekl Chung.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz