Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Na naše politiky by mi nestačily náboje, vtipkoval střelec Kostelecký

David Kostelecký | foto: Eva Šauerová

22 2011
Na minulé olympiádě trefil svými broky zlato, účast na té příští ale David Kostelecký jistou nemá. Zatím. Místenku do Londýna totiž vystříleli jeho kolegové. Za rok k Temži mohou odjet dva střelci, tlačí se tam ovšem tři. "Bude to náročné," přiznal v on-line rozhovoru pro iDNES.cz.

Závodník Dukly Hradec Králové má V této sezoně za sebou tři závody Světového poháru. Dvakrát skončil sedmý. "Ale závod v Číně mi nevyšel, tam jsem skončil třicátý," připomněl poslední prověrku.

Závěrečný pohárový test ho čeká za dva týdny ve Slovinsku, po delším "hluchém" období, které vyplnil trénink, si konečně znovu vyzkouší svoji mušku.

Odpovědi střelce Davida Kosteleckého čtěte zde

"Forma? To nejde odhadnout," hlásil z tréninkového střediska v Hradci. Ale celkem mi to střílí. Když jsem v pohodě, stačí 150 - 200 ran v tréninku. Když je to horší, bývá to třeba čtyři sta."

Mimo přípravu ke střeleckým vrcholům má Kostelecký ještě další povinnost - syna Denise.

"Vyvíjí se dobře," pochvaluje si otec. "Má tři měsíce a přes sedm kilo, je hodně živý." Takže z něj asi bude střelec. "No snad ne, snad si vybere jiný sport."

Kampaň Žijeme Londýnem míří do Hradce Králové

David Kostelecký bude jedním z hostů kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem, která na cestě napříč republikou zavítá 29. června do Hradce Králové. Součástí akce konané od 16 hodin na Baťkově náměstí je vernisáž výstavy velkoformátových fotografií slavných okamžiků československé a české sportovní historie.
Návštěvníci se mohou těšit na módní přehlídku sportovního oblečení, autogramiádu osobností (mj. sjezdařka Charvátová-Křížová, judistka Vernerová-Kvačková, střelec Ladislav Falta).

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze