Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na olympiádě pojede také Voeckler

19 2004
Paříž - Vynikajícími výkony na Tour de France si hrdina letošního ročníku prestižního cyklistického závodu Thomas Voeckler vysloužil nominaci na olympiádu v Aténách. Pětadvacetiletý jezdec týmu Brioches La Boulangere pojede 14. srpna závod s hromadným startem společně se svými krajany Laurentem Brochardem, Christophem Moreauem, Richardem Virenquem a Sylvainem Chavanelem.

Voeckler odstartuje do úterní 15. etapy Tour ve žlutém trikotu, který mu patří již devět dnů. Úřadující francouzský šampion si udržel průběžnou první pozici navzdory předpokladům i po dvou extrémních pyrenejských etapách.

Heroickým výkonem v kopcích odolal subtilní jezdec náporu Američana Lance Armstronga, pětinásobný vítěz na něj v současné době ztrácí 22 sekund.

Vítězství v olympijském závodu by měl obhajovat Němec Jan Ullrich, kterému se na Tour pomalu rozplývá sen o zisku Armstrongova skalpu. Legendární Texasan již před dvěma týdny svou účast v Aténách odřekl.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz