Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na olympiádě slavila narozeniny naposledy

17 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V sobotu večer skončil v Českém olympijském domě malý kousek historie. Kateřina Neumannová tu naposledy uprostřed olympiády slavila narozeniny. Kromě jiných darů a květin dostala od šéfkuchaře Martina Melíška dort se sněhovou polevou. "Vím jistě, že tohle je moje poslední olympiáda," řekla. Pět svíček na dortu v barvě olympijských kruhů sfoukla na první pokus.

"V tuhle  chvíli určitě nekončím, mám chuť jít do další sezony, ale olympiáda je to jistě moje poslední. Chtěla bych už taky mít i jiné starosti než jen běhat po lesích. Ale nechtějte ode mě nějaké datum. Neřeknu, že za rok - přesně ve třiceti - skončím. Nerada bych brala velká slova zpět. Ale cítím, že se to moc od té třicítky lišit nebude."

Na svou sportovní kariéru se dívá s nadhledem. "Jsou důležitější věci, než medaile. Mít lidi, kteří mě mají rádi, a být zdravý. To je přece to hlavní," řekla.

"Po žádných záznamech v kronikách neprahnu. Běhám pro sebe a pro lidi, kteří mi fandí. Jestli budu mít medaile tři, čtyři nebo pět... Co se změní? Takhle to nepočítám. Já jen vím, že chci další medaili, když už jsem tady. Šance mám, tak pro to udělám všechno."

A na jaké narozeniny vzpomíná jako na nejlepší? "Nejlepší narozeniny byly v Naganu. Touhle dobou jsem už měla odběháno a měla jsem dvě medaile. Teď mám přece jen před sebou ještě jeden závod, na kterém mi dost záleží," usmála se.

K oslavě se měl přidat i hokejový kapitán Jaromír Jágr, který se narodil také 15. února jako Neumannová, ale o rok dříve. I na něj čekal dort. "Po tréninku byl moc unavený a musel si jít lehnout," omluvil čerstvého třicátníka ředitel českého domu Štěpán Škorpil.

Kateřina Neumannová dostala v Českém olympijském domě ke svým 29. narozeninám dort, 16. února 2002.

Kateřina Neumannová dostala v Českém olympijském domě ke svým 29. narozeninám dort, 16. února 2002.

Kateřina Neumannová dostala v Českém olympijském domě ke svým 29. narozeninám dort, 16. února 2002.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz