Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na olympiádu poletí devět střelců

25 2000
P r a h a - Juniorka Kateřina Beranová, vloni vyhlášená Českým střeleckým svazem (ČSS) za Talent roku, se přiřadila k osmičce střelců pro olympijské hry v Sydney. Výkonný výbor ČSS se na nominaci osmnáctileté puškařky shodl poté, co byla České republice přidělena pro olympijské hry divoká karta. Studentka sportovního gymnázia v Plzni bude nejmladší českou střelkyní v historii olympiády. Svaz oficiálně schválil rovněž nominaci puškaře Václava Bečváře, který si v závodě SP v Atlantě vybojoval právo startu v přímém souboji proti Milanu Bakešovi.

Do Sydney odcestuje celkem devět střelců. Zářijového vrcholu sportovní sezony se zúčastní Martin Tenk v disciplínách libovolná a vzduchová pistole, ve střelbě na trap budou startovat David Kostelecký a Jiří Gach, jehož čeká i soutěž ve dvojitém trapu. Do olympijských soutěží zasáhnou i skeetaři Bronislav Bechyňský a Petr Málek, ve střelbě na běžící terč Miroslav Januš a v puškových disciplínách Radim Novák (libovolná malorážka na 60 ran vleže, LM 3x40 a vzduchová puška 3x60), Bečvář (LM 60 vleže a 3x40) a Beranová (VP 40 a sportovní malorážka 3x20).

Střelecká výprava je oproti olympijským hrám v Atlantě zhruba poloviční. "Neznamená to však, že máme jiné šance než v minulosti. S výjimkou Luboše Račanského jsou v nominaci všichni, kteří jsou schopni uspět v mezinárodní konkurenci," tvrdí sportovní ředitel svazu Vladislav Šaňák. "Každopádně chceme na olympiádě dodržet tradici a přivézt alespoň jednu medaili. Úplně spokojeni bychom byli se dvěma," netají se Šaňák.

Střelci vybojovali v uplynulých dvou letech osm olympijských míst. Již v roce 1998 se ve Světovém poháru prosadili Januš a skeetař Leoš Hlaváček, vloni znovu v SP rozšířili kvótu Gach, Tenk, Kostelecký a skeetař Jan Sychra a na mistrovství Evropy puškaři Bečvář s Bakešem. Beranová vloni skončila v Miláně a v Atlantě na prvním nepostupovém devátém místě a těsně jí tak unikla možnost bojovat o kvótu.

Právě Beranovou čeká hned v příštím týdnu důležitý mezinárodní test v podobě startu na juniorském mistrovství Evropy v Plzni. Senioři po krátké dovolené absolvují soustředění rovněž v Plzni a v Krkonoších a poslední závodní přípravou bude domácí šampionát 1.-3. září do třetice v západočeské metropoli. Do Sydney se střelci přesunou ve dvou skupinách 6. a 11. září.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz