Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Na olympiádu už je prodáno půl milionu lístků

24 2005
Turín - Přes půl milionu vstupenek na únorové olympijské hry v Turíně už je prodáno. Pořadatelé za přibližně šedesát procent lístků získali třiačtyřicet milionů eur. "Jsme spokojení, ale slavit ještě nemůžeme, protože je před námi ještě spousta práce," řekl šéf organizačního výboru Valentino Castellani.

"Naším cílem zůstává prodat 83 procent lístků," dodal. V případě prodeje kompletní kapacity by mohli Italové počítat s příjmem 76 milionů eur.

Největší zájem je zatím o vstupenky na hokejový turnaj, kterých se prodalo 144.000, následují rychlobruslení (54.000), krasobruslení (46.000), alpské (42.000) a klasické lyžování (32.000).

V zahraničí se podle organizátorů nejvíce prodávají lístky ve Spojených státech, Kanadě, Japonsku, Británii, Francii, Norsku a Německu. Majitele už jich má zhruba 350.000, v Itálii zatím ten menší zbytek.

"Jsme přesvědčeni, že prodej v Itálii rapidně naroste poté, co začne (8. prosince) zemí putovat olympijská pochodeň," řekl Castellani. Zároveň směrem ke svým  krajanům nadhodil, že olympijská vstupenka je vhodným vánočním dárkem.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze