Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Čechů bude v Londýně hodně. Sportovce doplní 23 rozhodčích

NA OLYMPIÁDU. ROzhodčí Pavel Královec bude pískat fotbalová utkání na olympijském turnaji. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

18 2012
České zastoupení na olympijských hrách v Londýně je opravdu početné: 133 sportovců doplňuje 23 rozhodčích, které delegovaly jednotlivé mezinárodní federace. Po třech zástupcích bude mít Česká republika ve fotbalu, v házené a judu.

Někteří čeští sudí, jako třeba volejbalová Karin Záhorcová, "vodní slalomářka" Lenka Rolečková či Hana Novotná u skoků do vody mají zkušenosti již z minulých her.

V Aténách před osmi lety pískala fotbalový turnaj žen Dagmar Damková, tentokrát bude zápasy jako hlavní rozhodovat Pavel Královec a na lajnách budou Martin Wilczek a Antonín Kordula. "Všichni tři to bereme velmi prestižně, je to pro nás největší úspěch. Olympiáda je jednou za čtyři roky, z Evropy moc rozhodčích nominováno nebývá, o to je to těžší a cennější," řekl Královec po nominaci.

Mezi olympijské premianty patří třeba i tenisový sudí Jan Smíšek, který letos získal uznávanou mezinárodní licenci Bronze Badge. "Faktu, že jsem byl mezi rozhodčí vybrán, si strašně cením. Jde o tak velkou prestiž, že ani nedostáváme odměnu. Na olympiádu jedeme jen za cestovné a ubytování. Ale to neřeším. Jsem rád, že budu na místě," řekl Smíšek.

Za badminton se do Londýna s Janem Kolářem poprvé dostala Michaela Bencová, která před odletem do poslední chvíle plní povinnosti průvodkyně. "Nemám jeden volný den. Mé pocity jsou vlastně stres, že nemám na nic čas, ale zase dělám to, co mě baví, a jsem za to placená," řekla Bencová.

Čeští rozhodčí na OH v Londýně 2012

Badminton: Michaela Bencová, Jan Kolář.
Basketbal: Robert Vyklický.
Fotbal (muži): Pavel Královec (hlavní rozhodčí), Martin Wilczek, Antonín Kordula (asistenti).
Moderní gymnastika: Blanka Mlejnková.
Házená: František Táborský, Jiří Novotný, Václav Horáček.
Kanoistika (rychlostní): Hana Charvátová
Kanoistika (slalom): Lenka Rolečková.
Moderní Pětiboj: Jiří Adam.
Plavání: Yvona Králíková (synchronizované plavání), Hana Novotná (skoky do vody).
Tenis: Jan Smíšek, Jiří Adamovský.
Judo: Vladimír Hnidka
Skoky na trampolíně: Vladimír Zeman.
Sportovní gymnastika: Pavel Dus, Hana Liškářová.
Sportovní střelba: Petr Baroch.
Volejbal: Karin Záhorcová.
Zápas: Václav Scheiner.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze