Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Na paralympijské hry poletí pět Čechů

13 2006
Praha - Výkonné grémium Českého paralympijského výboru schválilo nominaci pro IX. zimní paralympijské hry. Soutěže zdravotně postižených sportovců v Turíně potrvají od 10. do 19. března a Česko bude reprezentovat pět zástupců, vesměs sjezdařů.

V týmu je jediná žena, dvacetiletá zrakově postižená lyžařka Anna Kulíšková. Ta v jedné z posledních generálek před paralympiádou, při víkendovém finále Evropského poháru v Zoncolanu v Itálii, obsadila třetí místo v obřím slalomu.

Před čtyřmi lety v Salt Lake City startovalo deset českých paralympioniků, kteří získali pět medailí a obsadili 14. místo v hodnocení národů.

O všechny cenné kovy se postaraly lyžařky Kateřina Teplá a Sabina Rogie, které v nynějším týmu nejsou.

Dlouhodobé spory mezi Českým paralympijským výborem a Českým svazem tělesně postižených sportovců, které vyvrcholily soudní pří, nominaci na hry neovlivnily. V týmu jsou zastoupeni sportovci z obou organizací.

Nominace:
Anna Kulíšková (zrakově postižená, kategorie B2), Stanislav Loska (amputace horní končetiny, LW6/8-1), Jan Dostál (amputace dolní končetiny, LW2), Michal Nevrkla (amputace dolní končetiny, LW2), Radim Kozlovský (vozíčkář, LW10-2).

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze