Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Na pětce se o medaili porvu, slibuje Sáblíková

12 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Olympijská premiéra vyšla rychlobruslařce Martině Sáblíkové na výbornou. Soupeřkám ukázala svoji sílu, na tříkilometrové trati vybojovala sedmé místo. "Mám obrovskou radost. Před pětkou cítím obrovskou motivaci," prohlásila držitelka juniorského světového rekordu na tříkilometrové i pětikilometrové trati.

Jak se po závodě cítíte?
Nebyla jsem ještě tak unavená. Byl těžký led, musela jsem se hodně odrážet. Ale jsem šťastná. Jela jsem si sem pro osmé místo na pět kilometrů a jsem sedmá na tři kilometry. Na těch pět mě to tedy hodně motivuje.

Trenér Petr Novák už vyhlásil, že na pětce máte na medaili. Co na to říkáte?
To je pravda. Říkal, že když budu čtyři vteřiny za čtvrtým místem na tři kilometry, tak bych mohla sáhnout na medaili. Nevím, jestli na ni dosáhnu, ale budu se snažit, aby to bylo co nejlepší umístění.

Dopřejete si oslavu?
Slavit bude trenér, ne já. Jsem ráda, možná si dám maximálně symbolicky skleničku džusu.

Už jste si stačila přečíst na mobilu nějaké gratulace?
Nechala jsem si ho ve vesnici. Bála jsem se, abych nedostala nějakou ošklivou textovku, která by mě rozhodila. Až teď přijdu na pokoj, možná mi praskne telefon (smích).

Po dojezdu jste někomu mávala na tribunu. Přijeli vaši rodiče?
Ne, nejsou tady. Mávala jsem panu předsedovi, lidem, co jsou tady z olympijského výboru, co mně přišli fandit. Taky tady byli nějací hokejisté, ale vůbec nevím kteří, protože je neznám.

Jak vám bylo, když jste musela opakovat start? Co se vlastně stalo?
Kanaďanka Hughesová zkazila první start. Kdyby se pak něco stalo, byla bych diskvalifikovaná. Závod by pro mě skončil a byla bych strašně zklamaná.

Ovlivnilo to váš start do závodu?
Ani ne, i když jsem byla hodně nervózní. Mám pomalejší rozjezdy normálně. Možná byl i těžší led. Nechtěla jsem pokoušet štěstí, abych závod rozjela jak nikdy a pak třeba něco pokazila. Ale nikdy se nesnažím na trojce trefit do výstřelu. Na té o desetinu nebo o dvě ani tolik nejde.

Jediná vítězka, Holanďanka Wüstová, překonala při závodě své osobní maximum. Překvapilo vás to?
Nevěděla jsem, jak na tom je. Nejela letos trojku v Calgary, nebo v Salt Lake City. Ale podle toho, co předvedla tady, si myslím, že kdyby tam byla, možná by tam zajela blízko světovému rekordu.

Co vás čeká v příštích dnech?
Tvrdý trénink před pětkou. Chci se tu pokusit o co nejlepší výsledek.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.Grafton Recruitment Praha
Seřizovač/ka

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze