Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Na Ruzyni bude šrumec. Vrátí se Sáblíková, odletí fotbalisté

NÁVRAT ŠAMPIONKY. Do Česka se v úterý vrací rychlobruslařská královna Sáblíková. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

1 2010
Jedna velká skupina prominentních sportovců odletí, druhá se naopak vrátí do Česka. Fotbalisté cestující do Skotska se v úterý dopoledne na Ruzyni o pár desítek minut minou se Sáblíkovou a spol.

Takový nápor staré letiště v pražské Ruzyni (tedy malý Terminál 3) určené pro soukromé lety už dlouho nezažilo.

V jedenáct hodin dopoledne mají odletět čeští fotbalisté do Skotska, kde ve středu sehrají přátelský zápas. V poledne pak má přistát letadlo s olympioniky v čele s trojnásobnou medailistkou Sáblíkovou a bronzovou štafetou mužů, kteří se vrací z Vancouveru.

A do toho se dá očekávat, že Sáblíkovou na Ruzyni budou chtít přivítat její fanoušci. "Přijďte. Ať si to Martina užije. Bude to hezké," vzkázal už dříve trenér Novák.

Pokud přijdete, máte šanci vidět rychlobruslařskou královnu na vlastní oči. Český olympijský výbor ovšem varuje, že lidé nebudou mít přístup do letištní haly, která je pro tyto účely příliš malá. Fanoušci tak budou muset čekat venku, než mezi ně olympijská medailistka přijde.

Získejte

kombinézu

Zapojte se do dobročinné aukce. Získat můžete kombinézu z olympijské sady rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Výtěžek půjde na Konto Bariéry. Více čtěte ZDE.

Kvůli možnému zpoždění letu ani není jasné, kdy přesně toto setkání Sáblíkové s fanoušky proběhne. Jisté je, že Sáblíková nejdřív půjde na tiskovou konferenci. Až odtud mezi své příznivce.

"Radši si ani nepředstavuju, kolik přijde fanoušků. Ale jsem ráda, že přijdou. Vždyť i kvůli nim jezdím," poznamenala Sáblíková, pro kterou plánují přivítání i v Oseku, kde v současné době bydlí.

Kromě lyžařky Šárky Záhrobské, která se do Česka vrátila už v neděli, budou v úterý v letadle všichni čeští medailisté.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze