Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 16. října 2017 Havel

Na slavnostní zahájení her se chystá stovka českých reprezentantů

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na slavnostním zahájení zimních olympijských her bude dnes v noci ve Vancouveru pochodovat necelá stovka Čechů. Výprava má v průvodu 98 míst a téměř plně je využije. Vlajku ponese hokejista Jágr, ve skupině za ním nebude chybět rychlobruslařka Sáblíková, naopak běžec Bauer nepůjde.

Nástupu se zúčastní nezvykle velká sestava, zájem mezi sportovci i členy doprovodu je velký.

"Máme nárok na místa pro všechny sportovce a k tomu pro šest bafuňářů," řekl šéf české výpravy František Dvořák.

Tým má celkem 92 členů, takže v českých barvách může na promenádu 98 osob. "Ještě neznám přesná čísla, ale je pravděpodobné, že se k tomuto počtu hodně přiblížíme," dodal Dvořák s tím, že sportovců určitě nebude 92, takže některá místa převezmou trenéři a další osoby z doprovodů.

Už déle je známo, že českou vlajku ponese Jaromír Jágr. V průvodu bude i vlajkonoška z Turína 2006 Martina Sáblíková.

"Váhali hokejisté, ale uklidnili jsme je, že nikde nebudou dlouze postávat. Před nástupem budou sedět v hokejové hale, pak se chvíli projdou a znovu se usadí v aréně, kde budou sledovat závěr ceremoniálu," prozradil Dvořák.

V poledne místního času ještě nebylo úplně jasno, zda na zahájení dorazí slalomářka Šárka Záhrobská. "Zrušili sjezdařský trénink, její příjezd řešíme," prozradil Dvořák.

Naopak už znal rozhodnutí běžce Lukáše Bauera, který dal přednost klidu k přípravě na olympijské závody. "Samozřejmě nepřijede ani nikdo ze sportovců, kteří mají své soutěže v sobotu," dodal vedoucí české olympijské výpravy.

Slavnostní zahájení startuje v 18 hodin místního času, ve střední Evropě budou tři hodiny v noci.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze