Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Na slavnostní zahájení pekingských her se chystá 73 českých sportovců

Generálka nástupu vlajkonošů při slavnostním zahájení OH v Pekingu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

7 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Třiasedmdesát českých sportovců, v čele s vlajkonoškou Štěpánkou Hilgertovou, se podle posledních zpráv objeví na ploše pekingského Národního stadionu při pátečním slavnostním zahájení olympijských her.

Chybět by neměly basketbalistky navzdory tomu, že je už v sobotu čeká první zápas olympijského turnaje s týmem USA.

"Bude to náročné, ale pro mnohé to bude poslední účast na olympiádě a říkat jim, že nemohou, jsme nechtěli," řekl po dnešním tréninku agentuře ČTK trenér Jan Bobrovský.

"Před čtyřmi roky v Aténách jsme se nemohli zahájení zúčastnit, protože jsme druhý den hráli se Španělkami pro nás klíčové utkání. Tohle tak klíčové není. Nechceme prohrát s nikým, ale pokud mám být realista, tak by musely Američanky hrát hodně špatně a my hodně dobře, abychom uspěli," dodal český kouč.

Nástup si vychutná kompletní tým tenistů v čele s Radkem Štěpánkem, Tomášem Berdychem, Nicole Vaidišovou, atleti Denisa Ščerbová, Věra Cechlová, Štěpán Janáček, střelkyně Lenka Marušková, stolní tenista Petr Korbel či judista Jaromír Ježek.

Naopak jen u televize shlédne ceremoniál střelkyně Kateřina Emmons, kterou už v sobotu ráno čeká obhajoba bronzové medaile z Atén ve vzduchové pušce. Chybět budou i veslaři, kteří v sobotu zahajují svůj program, nebo cyklista Roman Kreuziger.

Ještě před slavnostním ceremoniálem se uskuteční v hotelu Gloria Plaza otevření Českého olympijského domu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze