Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na tenisty čeká šestnáct kurtů

11 2000
Na místě, kde dnes stojí tenisová aréna pro deset tisíc lidí, bývala dříve stará koňská farma. Stadion byl postaven projektanty wimbledonského centrálního dvorce a s konzultacemi australského tenisového veterána Johna Newcomba; při stavdě se dbalo na konfort hráčů i diváků. Více než sedmdesát procent sedadel je kryto před spalujícím sluncem, naopak v noci zajišťuje bezvadné osvětlení centrkurtu soustava reflektorů zabudovaných do odlehčené konstrukce střechy.

Příjemný pocit hráčů i diváků zvýší přirozená cirkulace vzduchu. Akustické bariéry omezí hluk z nedaleké dálnice Homebush Bay, takže se aktéři tenisových bojů budou moci plně soustředit na hru. 

Součástí tenisového areálu jsou i dva menší kurty s hledišti pro čtyři, respektive dva tisíce diváků, dále pak třináct tréninkových a zápasových ploch. Všechny povrchy jsou kryty akrylovým polštářem Rebound Ace, tedy stejným materiálem, na jekém se hraje Australian Open.

Centrální dvorec tenisového areáli Tennis Centre.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz