Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na trávníku v Canbeře se netrénuje

12 2000
C a n b e r r a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Tolikrát snad nepadlo spojení Bruce Stadium, jako před olympiádou. Fotbalový stadion v Canbeře, který se tak jmenuje, byl neustále propírán v tisku. Bude se tam hrát? Nebo nebude? Jaký je trávník? Už se zlepšil? Vymění se? A všechny tyto otázky sledovali čeští fotbalisté s napětím. Oni tam totiž startují olympijský turnaj, zítra nastupují proti Spojeným státům.

Nakonec se zápas opravdu uskuteční na Bruce Stadium, jak bylo naplánovano už před mnoha a mnoha měsíci. "Trávník bude v pohodě. To se určitě jen tak povídalo, že není v pořádku," myslí si Tomáš Ujfaluši.

Možná se jen povídalo, avšak dlouho bylo na vážkách, zda se jedenáct zápasů z Canberry nakonec nepřestěhuje do Sydney, Melbourne a Adelaide. Až speciální komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA v sobotu rezolutně řekla, že trávník je v pořádku.

Co se vůbec hřišti přihodilo?

Trávník byl pro olympijské hry speciálně vypěstován v tropickém prostředí v Cairns, v severním Queenslandu. Jenže když ho přesadili do studeného klimatu v Canbeře, tráva zažila šok. Stébla se neujala a postupně odumřela.

Při jedné z inspekcí dokonce organizátoři falešně nabarvili hnědá stébla na zelená, aby zakryli, že je plocha v nepořádku. Katastrofický scénář zněl: "Fotbal se bude muset stěhovat."

Až další výměna trávníku se povedla. Stála devadesát tisíc dolarů a stébla se konečně ujala. Pořadatelé však hřiště stále chrání, seč mohou. Ještě žádnému z týmů nepovolili, aby mohl na Bruce Stadium trénovat. A tak česká reprezentace si "propíraný trávník" vyzkouší až zítra těsně před zápasem s USA.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze