Na úterý láká Šebrleho boj o zlato

23 2004
Atény - Jaké je největší lákadlo na olympijských hrách v Aténách pro české fanoušky na úterý? Určitě útok desetibojaře Romana Šebrleho na zlato. O překvapení se v soutěži tyčkařek pokusí Pavla Hamáčková, rozjížďku na 500 metrů pojede Martin Doktor. Olympijskou premiéru si na kanálu ve Schinias odbude kajakářka Michala Strnadová.

Světový rekordman v desetiboji Šebrle je po třech disciplínách na třetím místě a o nejcennější kov zatím svádí vyrovnaný boj s Američanem Bryanem Clayem a Dmitrijem Karpovem z Kazachstánu.

Druhý den desetiboje
sledujte ON-LINE

 
V soutěži už nepokračuje Tomáš Dvořák, jehož naděje zhasly hned v první disciplíně. Kvůli zraněné achillovce po stovce odstoupil a Šebrlemu už nepomůže ani psychicky. "Bolí to jako čert, neudělal bych ani krok," uznal, že nastoupit alespoň symbolicky do dalších závodů nemá smysl.
 
O překvapení se v soutěži tyčkařek pokusí Kateřina Baďurová a Pavla Hamáčková, vrcholem atletického večera ale bude finále běhu na 1500 metrů. Ze semifinále postoupili oba hlavní favorité Hicham El Guerrouj a Keňan Bernard Lagat.

Devětadvacetiletý Maročan touží konečně po předchozích smolných startech na olympijských hrách po zlatu, Lagat ho ale naposledy při závodu Zlaté ligy v Curychu porazil.

Nejcennější olympijský kov naopak určitě zůstane jen snem pro překážkářku Gail Deversovou. Sedmatřicetiletá Američanka, jež startuje už na své páté olympiádě a ve své oblíbené disciplíně má na svém kontě tři tituly mistryně světa, překvapivě vypadla v rozběhu, kde se kvůli zranění zhroutila už před první překážkou.

Vysoké ambice se na dráze pokusí naplnit cyklista Milan Kadlec, který má před sebou bodovací závod. "Do Atén jedu s tím, že za každou cenu chci být do třech," řekl před odletem do Řecka.

Další rozjížďky mají ráno na programu rychlostní kanoisté. Martin Doktor se na trati 500 metrů pokusí vybojovat přímý postup do finále, který mu dnes na dvojnásobné trati těsně unikl. Olympijskou premiéru si na kanálu ve Schinias odbude kajakářka Michala Strnadová.

Debut pod pěti kruhy čeká také vzpěrače Tomáše Matykiewicze, který se představí ve skupině B váhové kategorie do 105 kilogramů.

Boje základního kola absolvují i zápasníci v řecko-římském stylu Petr Švehla a David Vála.

Už do semifinálové fáze postoupil fotbalový turnaj mužů. O účast ve finále se utká favorizovaná Argentina s Itálií, druhou dvojici vytvořila Paraguay a Irák, největší překvapení mezi fotbalovými týmy. Start Iráčanů na olympiádě přitom měl být původně spíš jen symbolickým gestem.
 
Bojem o medaile vyvrcholí turnaj plážových volejbalistek, semifinálové zápasy budou k vidění na baseballovém hřišti a mezi družstvy pozemních hokejistek.

Autoři: ,

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz