Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Na výstavbu oválu pro Sáblíkovou nemá kraj peníze, tvrdí hejtman Rath

Ilustrační foto | foto: vizualizace Arnošt Navrátil

15 2010
Středočeský kraj nemá peníze na výstavbu krytého oválu s rychlobruslařskou dráhou ve Velkém Oseku na Kolínsku, kde by mohla trénovat olympijská vítězka Martina Sáblíková. Milardy na výstavbu haly a další desítky milionů na její roční provoz nelze podle hejtmana Davida Ratha najít ve veřejných rozpočtech.

"Byl jsem se ve Velkém Oseku podívat, to je příjemná vesnička, ale tam není realistické postavit velký stadion a ještě financovat jeho provoz," uvedl hejtman. Tento nápad se mu prý ale "romanticky" líbí, protože rychlobruslařce samozřejmě držel palce a úspěch jí přeje. Bylo by však podle něj nyní hrozně laciné se na Sáblíkové snažit nějakým způsobem "přiživit".

Pokud se najde soukromý investor, kraj by to podle Ratha uvítal. "Ale z veřejných prostředků to prostě možné není, protože to by byl naprosto ztrátový podnik, který by zavázal všechny další politické reprezentace platit poměrně velké částky na provozní dotace," prohlásil. "Kdybychom mohli pomoci nějakým realističtějším způsobem, na co kraj dosáhne, tak jsme připraveni," uvedl Rath.

Starosta Velkého Oseku Jiří Otta po nedělním triumfu Sáblíkové na tříkilometrové trati řekl, že je již domluvený s investory projektu, kteří by měli vystoupit z anonymity během jara. Výstavba první umělé dráhy v Česku má podle dřívějších informací vyjít na zhruba 1,5 miliardy korun.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze