Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Na zimní olympiádě v Soči by mohlo startovat až 110 českých sportovců

Pohled na stavbu hlavního olympijského stadionu v Soči. | foto: AP

6 2013
Na olympijské hry v Soči by mohlo v příštím roce odcestovat 100 až 110 českých sportovců. Takový je odhad Českého olympijského výboru (ČOV). Sportovní ředitel ČOV Martin Doktor je aktuálně přímo v dějišti her na prohlídce sportovišť a semináři šéfů misí a potvrdil, že na místě to je jedno velké staveniště.

Poprvé v historii může mít český tým až čtyři kolektivy. Jistotu startu na olympiádě v Rusku mají pouze hokejisté, nominaci si však mohou vybojovat i hokejistky a oba týmy curlingu, což by se stalo rovněž prvně.

"Výsledky letošní zimní sezony mě opravňují k optimismu. Ale víte, jaký je sport, za rok může být všechno jinak," řekl na tiskové konferenci šéf ČOV Jiří Kejval k dosavadním výkonům reprezentantů ve Světových pohárech.

Fotogalerie

"Je to tady samé staveniště," hlásil ze Soči Doktor. "Kdybych nebyl v Rusku, tak bych nevěřil, že to stihnou," usmíval se. Viděl na vlastní oči o víkendu Světový pohár sdruženářů i běžců. "Některá sportoviště jsou v provozuschopném stavu, dodělává se všechno kolem, hlavně silnice od moře do hor," popisoval.

"Padlo tady mnoho otázek, na většinu z nich ale zazněla stejná odpověď - pracujeme na tom a dáme vám vědět," uvedl.

Česká republika už zaznamenala první úspěch i na sportovním marketinkovém poli her, neboť vozy Škoda budou nejen partnerem ČOV, ale i jedním z oficiálních dopravců her. Mladoboleslavská automobilka dodá do Ruska kolem pěti set aut.

Na hrách v Soči, které se budou konat od 7. do 23. února 2014 (některé soutěže začnou ale už 6. února), budou rozděleny medaile ze sedmi sportů a 98 disciplín.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze