Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na ZOH pojede vyhrát počtvrté, i kvůli otci

2 2002
Berchtesgaden - Smutek se vloupal do duše sáňkařské legendy Georga Hackla. Trojnásobný olympijský vítěz chtěl na únorových ZOH v Salt Lake City usilovat o čtvrtý titul v řadě. Tři dny před příchodem olympijského roku 2002 ho však zasáhla tragédie, zemřel mu otec, který jeho kariéru vždy podporoval. "Pojedu a závodit budu," rozhodl se nakonec pětatřicetiletý Němec. "Má účast na páté olympiádě byla jedním z otcových snů. Určitě se na mě bude odněkud shora dívat," vysvětloval.

Georg Hackl se představil už na zimních olympijských hrách v Calgary, kde v závodu sáňkařů vystoupil na stříbrný stupínek. Druhá medaile v klání dvojic mu v Kanadě unikla jen o vlásek, skončil čtvrtý. V Albertville, Lillehammeru a Naganu už přemožitele nenašel a zařadil se mezi největší postavy olympijské historie.
 
Držitel více než desítky medailí ze světových šampionátů je znám svou schopností připravit se na velké akce. Přestože v průběhu sezony nezáří, v rozhodujícím okamžiku je v ledovém korytu těžko k poražení.

Muž bez nervů a dříč z Königsee se vyrovnal i se skonem svého otce, který ve dvaašedesáti letech náhle zemřel na infarkt. "Začal jsem trénovat s ještě větším odhodláním," přiznal poté. Za tři dny už se znovu připravoval pod vedením svého kouče Thomase Schwaba.

Vpřed ho žene vidina Salt Lake City, pěti propletených kruhů a dalšího velkolepého triumfu. Vyhrál by počtvrté v řadě, což se v průběhu věků ještě žádnému sportovci na ZOH nepodařilo a v celé olympijské historii pouze třem vyvoleným. Vyhrál by i kvůli otci, který na něj teď možná odněkud shora dívá.

Autoři:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz