Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na ZOH se počítá s rekordní českou účastí

21 2001
Praha - Třetí kolo schůzek absolvovali zástupci Českého olympijského výboru (ČOV) s jednotlivými svazy, které příští rok vyšlou své reprezentanty na ZOH v Salt Lake City. "Už jsme jednali o konkrétních nominačních číslech i konkrétních jménech," vysvětloval František Dvořák, místopředseda ČOV. K 19. listopadu je tak znám nástin české olympijské výpravy, která by podle současných informací měla čítat 144 členů.

Olympijský tým by měl být složen z 82 sportovců, 44 členů doprovodu, zbytek tvoří nutný štáb. Jedná se tedy o nepočetnější výpravu v historii zimních olympijských her, nejvíce sportovců, sedmdesát, dosud reprezentovalo tehdy ještě federální republiku v roce 1992 v Albertville. Nominaci ČOV schválí 15. ledna.

Česká republika na ZOH neobsadí soutěže v curlingu a prozatím ani ve snowboardingu, protože Mezinárodní lyžařská federace (FIS) jí pro toto odvětví neudělila ani jednu kvótu. "Zatím ale ještě není úplně jasno, protože mnoha státům se rozhodnutí FIS nelíbí a hodlají podat důrazný protest," podotkl Dvořák, jenž vzápětí připojil výčet nominačních míst v ostatních sportech.

Biatlon - 5 mužů, 5 žen
Skeleton - možná 1 závodník
Boby - 6 mužů
Saně - 1 žena, možná 1 muž
Hokej - 23 hráčů podle reglementu
Krasobruslení - 4 reprezentanti, sportovní a taneční pár
Rychlobruslení - 2 ženy, možná jeden muž
Alpské lyžování - 5 mužů, 5 žen
Běh na lyžích - 6 mužů, 6 žen
Akrobatické lyžování - skokan Valenta, možná 1 žena
Severská kombinace - 5 závodníků
Skoky na lyžích - 5 závodníků

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze