Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nagano? O tom se bavme až po Švédsku

23 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zářil štěstím. Aby také ne. Hokejovou reprezentaci dovedl do semifinále olympijského turnaje. I když Češi v základní skupině nezářili, jsou dál ve hře o zlato. Přitom pro Slovensko, Kanadu a USA turnaj ve středu skončil. „Zvládli jsme první velký krok,“ řekl Alois Hadamczik po čtvrtfinálové výhře 3:1 nad Slovenskem.

Tým, který postoupil do čtvrtfinále olympijského turnaje až ze čtvrtého místa skupiny A, vyřadil Slovensko, které skupinu B vyhrálo.

„Tým pracoval. Hráči, co nebyli na ledě, fandili. A ti na ledě odehráli hodně vypjatých situací, hodně minut. Přesto bych chtěl vyzdvihnout jednoho hráče, Milana Hniličku, který podal velice vyrovnaný a jistý výkon,“ pravil kouč uznale.

Sázka na libereckého gólmana mu vyšla. Jediný zástupce hokejové extraligy v týmu výtečně zaskočil za trápícího se Tomáše Vokouna.

Slovensko, které na turnaji vyhrálo pět předchozích duelů, včetně utkání se Švédskem, Ruskem a USA, ve čtvrtfinále narazilo.

„Znali jsme sílu slovenského mužstva v protiútocích, věděli jsme že je na nich založena celá jejich hra, a to jsme eliminovali. Klíčem k úspěchu ale bylo, že tým sám na sobě pracoval, že sám chtěl.“

Češi se dostali díky nájezdu Martina Ručinského v oslabení a Hejdukově pohotové dorážce do dvoubrankového vedení V úvodu třetí části ale Slováci snížili a až do gólové pojistky Martina Straky v závěru zle dotírali, o výhru Čechy neobrali.

Přestože se zápas změnil ve třetí části v infarktové drama, kouč týmu věřil. „To byste to nemohl dělat,“ pousmál se. Viděl, že hráči touží po úspěchu. „Samozřejmě může přijít sportovní neúspěch, ale i to patří k životu. Tým ovšem dělal všechno pro to, aby uspěl,“ pochvaloval si.

Přestože Hadamczik od úvodu olympijského turnaje nepůsobil nejjistějším dojmem a nejenom po olympijském Turíně se šířily zvěsti, že v mužstvu nepanuje pohoda, vítězné čtvrtfinále mu znovu napumpovalo sebevědomí.

Oslavy dílčího úspěchu ale neplánoval. „Máte půl jedný, co si můžu dopřát? Půjdu pozdravit dceru, syna, dva vnuky a snachu, kteří na mě čekají. Uvidím ty malé kluky s radostí a půjdu spát,“ usmíval se.

Po příjezdu na olympijský turnaj nabádal Alois Hadamczik novináře, aby nepsali jenom o Naganu, ale aby se zmínili i o Salt Lake City. Tam reprezentace vypadla ve čtvrtfinále. To už tým překonal. Upínají se tedy trenérovy myšlenky ke zlatému Naganu?

„Uvažuju jen o jednom utkání a to je Švédsko. Bude hodně náročné a těžké. Až a pokud přejdeme přes Švédsko, pak můžu použít toto slovo,“ řekl. Dočká se hokejová reprezentace druhého Nagana?

 Grafton Recruitment Praha
Využijte svou němčinu!

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 27 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze