Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Nastal čas pro odvetu, píše švédský tisk

23 2006
Stockholm - Nastal pro švédské hokejisty čas pro odvetu? Česku mají co vracet: loňské vyřazení ze semifinále mistrovství světa, nebo potupnou porážku ve čtvrtfinále Světového poháru v domácím prostředí. Švédský tisk doufá, že páteční olympijské semifinále bude tentokrát úspěšné. "Čas odvety je tu," píše.

List Aftonbladet s radostí konstatuje, že se švédské hvězdy konečně probudily.

Jako návod, jak udolat i Čechy, pak deník připojil několik rad: Švédsko nesmí hrát dozadu způsobem, jakým hrálo proti Rusům, protože tím jen otevírá dveře k vlastní brance a zve soupeře dál. I Henrik Lundqvist musí být stoprocentní, protože bez výborného výkonu brankáře nepřežije semifinále žádný tým.

Švédové si podle deníku musejí vytvořit šance na přesilovky, při nichž se jim zatím daří, a nebát se oslabení, protože se jim zatím daří i v něm. Půjde rovněž o to nedostat brzy první gól.

"Češi milují časná vedení a hrají na ně. Dostat se do vedení proti nim je proto nesmírně důležité. Pak musejí otevřít hru a dopouštějí se chyb," uzavřel list.

Podle hodnocení deníku Dagens Nyheter byl český výběr druhým favoritem olympiády, po vyřazení Kanady by tak měla zbýt zlatá medaile jemu.

Nicméně od začátku šampionátu Češi předvedli několik nepřesvědčivých výkonů a brankářská dvojice Hašek, Vokoun, jež měla platit za jeden z pilířů týmu, už soupeře neděsí.

Svenska Dagbladet se zatím více než na semifinále zaměřuje na radost z překonaného komplexu, kterým se v posledních letech pro Švédy stala čtvrtfinálová klání.

V boji o semifinále vypadlo Švédsko při poslední olympiádě v Salt Lake City v roce 2002, předtím v Naganu 1998 i při Světovém poháru 2004.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze