Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Návrhářka olympijské kolekce dostala od ČOV zlatou medaili

Hokejista Jaromír Jágr jde s vlajkou v čele průvodu českých sportovců na zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru. (12. února 2010) | foto: AP

31 2010
Oblečení českých olympioniků se ve Vancouveru líbilo, a tak spokojení představitelé ČOV dnes ocenili návrhářku Lucii Kuříkovou speciální zlatou medailí jako olympijskou vítězku v oblékání. Výrobce Alpine Pro už zahájil vývoj kolekce pro příští olympiádu, která bude v roce 2012 v Londýně.

"V přípravě sportovce na olympijské soutěže hraje roli každý malý detail. A oblečení je důležitý detail pro sebedůvěru, pohodlí, který má přispět k tomu, abychom byli vidět. Kolekce pro Vancouver tohle všechno splnila na jedničku s hvězdičkou," řekl předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek.

Pro oficiální členy sportovní výpravy na ZOH odebral český olympijský výbor 153 mužských a 32 ženských kolekcí. Další sady dostali či zakoupili funkcionáři, sponzoři a hosté, celkem tak bylo v Kanadě na šest stovek kolekcí.

Pestrobarevné oblečení s divokými motivy olympijských kruhů bylo nepřehlédnutelné. Sportovci i hosté byli v olympijském městě neustále středem pozornosti. "Ze sportovního hlediska se mi nedařilo, ale díky kolekci jsem se stal celebritou," smál se krasobruslař Tomáš Verner, který byl společně s veslařem Ondřejem Synkem a bývalou lyžařkou Kateřinou Neumannovou členem poradní komise, která olympijskou kolekci vybírala.

Denně měl Verner desítky žádostí o společné fotografování. "Na hokeji byl jeden z fanoušků tak drzý, že mi řekl, abych si bundu sundal, že by se v ní chtěl sám vyfotit," řekl krasobruslař.

Přímo ve Vancouveru si od jednoho z českých fanoušků zakoupil kolemjdoucí "nástupovou" bundu s motivem kruhů za 1500 dolarů. "Ten nemohl odolat a domů přišel jen v tričku," řekl Jiří Kejval, místopředseda ČOV.

Kromě šesti set kolekcí pro ČOV dal Alpine Pro zhruba stejný počet kolekcí do volného prodeje. "Zájem veřejnosti jsme hodně podcenili," přiznal spolumajitel firmy Václav Hrbek. "S prodejem jsme začali v listopadu a už v prosinci nám některé zboží začalo docházet. V době olympiády byl zájem obrovský."

Už nyní se uvažuje nad barvami a střihem olympijské kolekce pro letní hry 2012 v Londýně. "Příště by to mělo být lepší nebo minimálně tak dobré jako předtím, takže před vámi stojí velký úkol," řekl Jirásek směrem k návrhářce.

Na kolekci se opět budou podílet sportovci a možná i fanoušci. "A doufám, že se opět povede. Měl jsem dojem, že konečně plnila účel a sportovci se cítili ve všem dobře," doplnil veslař Synek.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
SEŘIZOVAČ CNC, okolí KOLÍNA

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 18 000 - 26 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze