Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nazí sportovci propagují olympiádu

24 2000
S y d n e y - Zvláštní vydání australského časopisu Black+White šokovalo svět fotografiemi nahých sportovců. Celkem devětadvacet reprezentantů hostitelské země se rozhodlo tímto odvážným způsobem pomoci propagaci letošních olympijských her v Sydney. Publikace s názvem "The Sydney Dream" navazuje na úspěšný projekt z roku 1996, který v podobném stylu zobrazil americké sportovce mířící do Atlanty.

Australský časopis vychází ve dvojnásobném nákladu, neboť 50 000 amerických publikací zmizelo před čtyřmi roky z pultů bleskovou rychlostí.

Každý ze sto tisíce výtisků se prodává za 29,95 australských dolarů (17 amerických dolarů) a nabízí řadu snímků, které neodpovídají jménu časopisu Black+White (Černá+bílá). V barvě se nechaly vyfotografovat například členky softbalové reprezentace či běžkyně Tania Van Heerová. V Rusku narozená australská reprezentantka ve skoku o tyči Tatiana Grigorievová naopak dala přednost decentnější černobílé variantě. Snímky jsou však o to odvážnější.

Do sbírky australských sportovních fanoušků letos přibyla už druhá takto odvážná publikace. Na začátku letošního roku totiž obletěly svět fotografie z kalendáře ženské fotbalové reprezentace, v němž hráčky rovněž odložily veškeré oblečení.

Tyčkařka Tatiana Grigorievová na fotografiích neskrývala vůbec nic

Australská tyčkařka ruského původu Tatiana Grigorievová

Plavecký mistr světa Grant Hackett se nechal fotografovat v akváriu

Sprinterka Tania Van Heerová se skryla za australskou vlajkou

Odvážná kreace v podání softbalových reprezentantek

Autor:


Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze