Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nazlobený Malina prohrál souboj s limitem

24 2000
S y d n e y - Pořádně rozzlobený opouštěl plochu Olympijského stadiónu v Sydney po dnešní dopolední kvalifikaci český diskař Libor Malina. Náladu mu nepokazil ani tak průměrný výkon 60,83 metru, jímž se do finále nevešel, ale především rozhodčí. Ti mu před druhým pokusem nařídili sundat z ukazováčku odhodové ruky tejp, se kterým Malina bez problémů závodí na velkých soutěžích už deset let. A především s tím se český borec nedokázal vypořádat.

"To se mi ještě nestalo. Na mistrovství světa, Evropy i na všech ostatních mítincích se proti tomu nikdy nikdo neohradil, až tady. Asi mají jiná pravidla," postěžoval si sedmadvacetiletý atlet, finalista evropského šampionátu v Budapešti. "Sice jsem se s rozhodčím chvíli dohadoval, ale běžel mi čas, tak jsem musel házet zbývající pokusy bez tejpu. Nejsem na to zvyklý, nemohl jsem se do disku pořádně opřít," vysvětloval.

Úvodní zajišťovací pokus měřil 59,38 metru, nevydařený druhý Malina úmyslně přešlápl a až ve třetím konečně přehodil šedesátimetrovou hranici. Přitom měl natrénováno, cítil, že má přinejmenším na 63,50, a to i přes neustálé problémy s třísly, jejichž operaci se letos v květnu podrobil. "Jenže ta nepříjemnost s rozhodčím mě natolik vyvedla z rovnováhy, že nakonec výkon ze třetí série musím považovat za vcelku dobrý. Je to k vzteku. Vždyť průměr z posledních pěti závodů mám téměř třiašedesát metrů, takže forma prostě byla. A pak přijdou takovéhle problémy," kroutil hlavou.

Kvalifikační limit 64 metrů nakonec přehodilo jen sedm závodníků a Malina obsadil celkové 25. místo. Na účast ve finále bylo zapotřebí 62,72 metru. V Austrálii Malina prožil vedle dnešního nepříjemného zážitku už jeden šok poté, co ho na tréninkovém kempu v Brisbane kousl do ruky pavouk.

"Soukal jsem nohu do boty a najednou cítím, že mě tam něco tlačí. Myslel jsem, že je to kousek náplasti nebo tejpu, tak jsem tam sáhnul a vyndal takovéhohle pavouka," rozevřel obrovskou dlaň. "Byla to asi tarantule a hned mě kousla, což mě pořádně vyděsilo. Chytili jsme ji ale do krabice a místní domorodci nám řekli, že tenhle druh není jedovatý. Přesto jsem si raději vzal od doktora Barny prášek," popsal Malina blízké setkání s australskou faunou.

Autor:


Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz