Nebýt to olympiáda, tak by zraněný Štěpánek vzdal

Radek Štěpánek si nechává ošetřit zraněnou nohu | foto:  Michal Růžička, MAFRA

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na běžném turnaji by Radek Štěpánek zápas skrečoval, ale pod pěti kruhy chtěl bojovat do posledního dechu. "Olympiáda může být jen jednou za život, nechtěl jsem to za žádnou cenu vzdát," řekl po utkání prvního kola s Llodrou z Francie. Bezmála tříhodinovou bitvu však prohrál a jistý si není ani startem ve čtyřhře.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"V závěru jsem už nemohl hrát naplno a soupeř očividně věděl, jaké pohyby nemohu dělat," poznamenal Radek Štěpánek. "Ale kvůli zranění jsem ten zápas neprohrál. Konec měl být ještě předtím, než se to stalo," připomněl své selhání v tie-breaku druhého setu.

Český tenista byl v bitvě tvrdých servisů dlouho o krůček napřed. První set vyhrál, ve druhém si udržel servis a v závěrečné zkrácené hře už už sahal po postupu. Vedl 5:2, ale pak ztratil pět míčů v řadě! "Měl jsem vyhrát a mohl být klid," vyčítal si.

Ve třetím setu brzy prohrál svůj servis a po páté hře si nechal zavolat turnajového lékaře. "Jak už se hrálo delší dobu, tak mě začal tahat stehenní sval," popisuje. Nohu si nechal namasírovat a zatejpovat, ale na kurtu už nemohl hrát na sto procent. "Špatně jsem se pohyboval, nejhorší bylo chodit do forhendu. Sval mě tahal čím dál víc."

Přesto 29letý tenista bojoval, jak jen mohl. Ztracený servis získal zpět a zápas dostal nový náboj.

Štěpánek v setu začal podávat jako první, takže teď chodil do vedení, Llodra dotahoval. Naposledy na 8:8, pak Štěpánkův servis znovu prolomil. "Byla to loterie, dělal jsem pro vítězství všechno. Když jsem ztratil servis, pokusil jsem se ho získat zpátky," popisuje.

Vyšlo to, jenže Llodra proháněl Štěpánka v dlouhých výměnách po kurtu jak raněnou laň a odměnou za tuto pragmatickou taktiku mu byly soupeřovy chyby. "Nebýt to na olympiádě, tak bych zápas dávno skrečoval," přiznal srdcař Štěpánek, který stejně jako v Davisově poháru nastoupil v dresu v podobě české vlajky. "Olympiáda se nevzdává, snažil jsem se dohrát za každou cenu."

Se stejnou myšlenkou teď tenista hledí i na zítřejší první kolo čtyřhry, kde by měl společně s Tomášem Berdychem nastoupit proti brazilské dvojici Marcelo Melo, Andre Sa. "Právě dorazil docent zázračné ruce, a tak doufám, že mě dá dohromady," věří Štěpánek ve schopnosti fyzioterapeuta Pavla Koláře. Pak ještě jednou zopakoval: "Na olympiádě jsem možná jen jednou v životě, a tak se zase budu snažit hrát."Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...Najdete na iDNES.cz