Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechtěli za ně utrácet. Proto Rusové nestartovali

18 2002
Salt Lake City - Ruští sdruženáři se nezúčastnili nedělní olympijské soutěže družstev, protože je vedení výpravy poslalo domů. Závod byl o dva dny kvůli nepřízni počasí odložen, Rusové však měli už na neděli rezervovaný let. "Neměli šanci na solidní výsledek a my museli zaplnit volná místa charterového letu do Moskvy. Proč bychom měli plýtvat penězi a časem za sportovce, kteří nemají mezi elitou co dělat?" vysvětlil mluvčí ruské výpravy Gennadij Švec.

Skokanskou část severské kombinace Rusové v sobotu pokazili a do nedělního běhu měli odstartovat z předposledního devátého místa se ztrátou 3:40 minuty na vedoucí Finy.

Českým sdruženářům se závod rovněž nevydařil. Po skocích ještě byli na šestém  místě, ale v běžecké části se propadli na poslední pozici.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz