Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Nehledejte problémy, žádá kouč Hadamczik

14 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Svojí volbě věří a odmítá o ní diskutovat. Na otázku, proč se rozhodl jmenovat kapitánem hokejové reprezentace Roberta Langa, který Česko reprezentoval naposledy před čtyřmi lety v Salt Lake City, reagoval Alois Hadamczik podrážděně. "Nehledejte problémy, když turnaj ještě nezačal," žádá.

Proč jste se při volbě kapitána rozhodl pro Roberta Langa?
Takovou jsem měl intuici. Lang je na čtvrté olympiádě. Je akceptovatelný jak hráči, tak rozhodčími. Je to typ člověka, který nemá žádný problém. Tím ale nechci říct, že bych předtím byly problémy. Tak mě to napadlo, zvážil jsem situaci, trošku to prokonzultoval a k tomuto názoru jsem došel.

Můžete naznačit okruh hráčů, s nimiž jste to konzultoval?
Nechtějte po mně vědět úplně všechno....

Nevidíte trochu problém v tom, že Robert Lang reprezentoval naposledy před čtyřmi lety v Salt Lake City?
Pojďme dál. Nehledejte problémy, dokud nejsou. Já nevidím žádný problém. Věřím tomu. Zasmějme se, napišme něco optimistického. Langovi je pětatřicet, je uznávaný, bude hrát na čtvrté olympiádě, je akceptovatelný v kabině. To je všechno. Já tomu věřím, nic měnit nebudu, nemůžu a ani nechci!

Dobře. Kdy jste se rozhodl o tom, že se gólmani v úvodu prostřídají?
Tento názor už je ve mě delší dobu. Takhle to bude první dvě utkání, dál uvidíme. Sedneme si a dohodneme se. Samozřejmě za předpokladu, že by neměl Dominik Hašek na úterním tréninku výstroj, musel bych to změnit.

Mrzí vás, že jste před začátkem turnaje neměl ani na jednom tréninku kompletní tým?
Dojezdy hráčů, zpoždění letadel, vysedávání kluků na letištích, to mě samozřejmě hodně trápí. Navíc když už dorazí, tak někteří třeba nemají bágly. Jako Dominik Hašek a teď Milan Hejduk. To mě samozřejmě mrzí. Je kvůli tomu hodně improvizací.

Filip Kuba nestihl trénink kvůli cestě přes oceán, ale třeba Patrik Eliáš letěl jenom z Prahy...
Trénink měl být v šest večer, proto měl přiletět takhle. Za to vůbec nemůže. Termín tréninku jsme změnili na poslední chvíli proto, že podmínky v tréninkové hale nebyly nejlepší, navíc to tam bylo daleko a museli bychom jet ve výstroji. Jsem přesvědčený, že Patrik byl na ledě v Česku.

Co jste vysledoval ze hry Německa, prvního soupeře týmu na turnaji?
Ten den, jak jsem tady ještě nebyl, jsem byl v Německu. V Kolíně nad Rýnem jsem se byl podívat na zápase Německa s Ruskem (Rusko vyhrálo 3:1, pozn. aut.). Hrají zarputile, hodně brání, snaží se dělat výpady do protiútoků. Jsou nepříjemní. Na turnaji je doplní hráči z NHL, ale hlavně obránci a gólman. Takže zase hlavně posílí defenzívu. Dva jejich útočníci z NHL, Sturm a Hecht, se zranili.

Jak bude vypadat předzápasová porada, když jste tým ještě neměl na ledě kompletní?
Bude krátká, uděláme pár individuálních pohovorů s pětkami. Musíme reagovat na utkání a v nich dál dávat tým do kupy. Pokud bude třeba něco změnit, změníme to. Všechno je tak extrémně časově náročné, že do toho nejde vstupovat.

V úterý jste absolvoval trenérský mítink. Jaké jste si odnesl informace?
Hra a její posuzování se bude hodně blížit NHL. Pokud tak rozhodčí bude umět pískat, jedině dobře. Zejména v zápasech se soupeři jako je Německo. Jsem rád, že se pořád do popředí dostává čistota hry.

V den zápasu s Německem oslaví narozeniny Jaromír Jágr? Máte pro něj něco nachystané?
Co pro něj mají připravené kluci, to nevím. Ale samozřejmě mu popřeju.

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik

Alois HadamczikNajdete na iDNES.czmobilní verze