Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nějaká slza ještě ukápne, přiznal běžec

19 2006
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Deset let dřiny přišlo vniveč. Běžec na lyžích Milan Šperl se chystal na svůj životní závod, měl jako finišman české štafety bojovat o olympijskou medaili, ale chyba manažera jej postavila mimo hru. "Cítím obrovské zklamání, nějaká slza ještě ukápne," přiznal běžec.

"Jsem smutný z toho, co se mi stalo, i z výsledku naší štafety,“ dodal.
 
S nedopatřením nominovaným finišmanem Kožíškem doběhli Češi do cíle závodu na 4x10 kilometrů do cíle až na devátém místě.

O problémech štafety čtěte ZDE

 
Kdy jste se dozvěděl, že nejste v nominaci pro štafetu?
Přijel jsem na stadion s tím, že se normálně připravím na závod, ale najednou jsem slyšel z vysílačky, že štafeta je přihlášená blbě a místo mne poběží čtvrtý úsek Dušan Kožíšek.
 
Co se pak dělo v buňce, kde se tým připravoval?
To snad ani nechtějte vědět... Nejsem takový, že bych něco rozmlátil, ale trošku jsem si něčím bouchnout musel...
 
Jenom vy?
Naštvaní tam byli všichni, hlavně trenér Petrásek... Můžete rozmlátit co chcete, ale deset let práce už nevrátíte. Spousta dřiny přišla vniveč...
 
Vysvětlil vám Žalčík, jak udělal chybu, omluvil se?
Vlastně nevysvětlil. Nevím, na co myslel... Omlouvat se může jak chce a kolikrát chce. Tady jsou všechna slova zbytečná... Nepamatuji se, že by se někdy něco takového stalo.
 
Přibližte, co jste dělal od rána?
Strašně moc jsem se těšil a na závod, byl jsem správně nabuzený. Chtěli jsme bojovat o medaili, věřili jsme si. Bylo mi jasné, že ta rozhodující práce bude na mně, protože jsem věřil, že kluci přijedou na předávku vpředu. Cítil jsem se velice dobře, ale tím zase nechci říct, že se mnou bychom tu medaili určitě získali. To se dá těžko říct. Třeba by to vyšlo, třeba ne.
 
Mluvil jste s Kožíškem předtím než vyběhl?
Nemluvil, šel jsem na trať. Musel jsem se srovnat sám se sebou.
 
Jak jste prožíval závod?
Snažil jsem se i tak pomoci. Šel jsem testovat lyže a při závodě jsem co nejvíc fandil. Bohužel ten poslední úsek byl hodně mizerný. Nevyšlo to.
 
Co vás čeká v příštích dnech?
Musíme změnit plán, budu si muset dát ostrý trénink, když jsem nezávodil.
 
Nemáte chuť se vším praštit a jet domů?
Samozřejmě zklamaný jsem, ale olympiáda tím nekončí. Stejně jsem byl naštvaný na šampionátu v Oberstdorfu po skiatlonu, a pak se povedla padesátka. Udělám všechno proto, abych v ní uspěl i tady.Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze