Nejblíže k medaili by měl mít Řehula

1 2000
P r a h a - Triatlon se na programu olympijských her objeví v Sydney poprvé a navíc tento sport bude prvním, v němž se rozdělí medaile. Čeští reprezentanti nebudou na startu chybět, v závodě mužů se jich představí maximální možný počet - Martin Krňávek, Jan Řehula a Filip Ospalý. V závodě žen bude mít Česká republika díky divoké kartě zastoupení v Renatě Berkové.

Zatímco pro reprezentačního trenéra Martina Dvořáka bude úspěchem umístění Berkové v první polovině startovního pole, cíle mužů jsou mnohem vyšší. "Patříme k absolutní světové špičce, ale olympijský závod bude nesmírně vyrovnaný. Předpokládám, že nejlepší budou dobíhat v sekundových rozdílech. Proto je těžké předem tipovat umístění, ale v každém případě bude velikým úspěchem, skončit do desátého místa," předpověděl Dvořák, ačkoli věří v možnost, že by některý z jeho svěřenců mohl bojovat o medaili.

Nejblíže by k tomu měl mít Řehula, který již několikrát skončil v závodech Světového poháru na medailových stupních a na loňském mistrovství Evropy vybojoval stříbro. Svou přípravu zcela zaměřil na OH a po půlroce v Austrálii se nyní připravuje s dalšími Australany ve Švýcarsku. "Pro olympiádu dělá maximum, z mého pohledu někdy až moc. Trénuje velice tvrdě a řekl bych, že někdy i na úkor odpočinku, ale věřím, že mu to vyjde," řekl Dvořák.

Do olympijského závodu v Sydney, kam odletí 28. srpna, ještě Řehula absolvuje závod Světového poháru v Lausanne (12. srpna). Krňávek, v předchozích dvou letech pátý na světovém šampionátu, a Ospalý, budou startovat rovněž v Lausanne, ale i o tomto víkendu na podniku SP v maďarském Tiszujvároszu. Tato dvojice s Berkovou, která již do Sydney nebude závodit, odletí do Austrálie až 4. září.

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz