Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nejlepší dovolená je s lahváčem na zádi lodi

23 2004
Jak si představuju ideální dovolenou? Sednu do lodi, nechám se nést proudem a u zádi si chladím přivázaného lahváče... Ale kdy se jí dočkám? Teprve až skončím s pádlováním. Teď není čas. Jsem na Zvíkovském podhradí a na Otavě honím s tátou formu na olympiádu. Volna se dočkám až na podzim.

Budu ho hlavně věnovat rodině.

Sám si ho užiju nejvíc doma, odpočinu si, něco si ukutím. Jen abych se nemusel nikam harcovat.

Za celý rok toho mám dost. A kdybych se mohl odměnit po sezoně? To bych jel rád ještě v říjnu na světový šampionát dračích lodí do Šanghaje. Proto jsem už v červnu raději poslal kluka s manželkou a jejími rodiči k moři do Chorvatska. Aby si aspoň něco užili. Spolu jsme teď dvakrát za sebou jeli do lázní v Třeboni, to bylo taky docela příjemné.

Ale jednou jsem letěl s ženou asi na dva týdny na Kanáry. Pláže byly plné tlustých, spálených a nahatých Němců. Nejhorší dny v mém životě! Tam už mě nikdo nedostane.

Klasickou rodinnou dovolenou jsem zažil snad jen jednu. Bylo mi asi osm - a s našima a bráchou jsme jeli na lodi Lužnici. To byla paráda.

Jinak jsme léto trávili vždycky v nějakých táborech u vody, nejčastěji na Hracholuskách nebo na Orlíku. Táta trénoval a já se tam nějak motal.

A zimu? To zase odjakživa jezdíme na soustředění na běžkách. Naposledy ve Švýcarsku mě lákaly kopce, chtěl jsem si půjčit sjezdovky.

Ale pak jsem si vzpomněl, jak jsem dělal zkoušku na fakultě napodruhé a jak Slovák Kňazovický jednou přišel o celou sezonu, když ho na sjezdovce srazil nějaký blázen.

Neláká mě ani Himálaj nebo jiné extrémy. Sjedu kopec na kole, a to mi stačí. Na tohle jsem srab.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze