Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Nejrychlejší dráha na světě už stojí, Londýn je blíž své olympiádě

KRÁSKA NA STAVENIŠTI. Hala pro dráhovou cyklistiku je prvním specializovaným sportovištěm, otevřeným před olympijskými hrami v Londýně. Kolem se stále staví. | foto: AP

23 2011
Sedmnáct měsíců před začátkem olympijských her v Londýně bylo slavnostně otevřeno první dokončené sportoviště - velodrom, který bude hostit závody v dráhové cyklistice. Hala s oválem v Olympijském parku, jejíž výstavba stála 94 milionů liber (2,7 miliardy korun), pojme šest tisíc diváků.

Dráha vyrobená ze sibiřské borovice je podle organizátorů nejrychlejší na světě.

Povrch si hned vyzkoušeli britští dráhaři, kteří na minulých hrách v Pekingu posbírali sedm zlatých medailí a budou patřit k velkým nadějím pořadatelské země.

Čtyřnásobný olympijský vítěz Chris Hoy spolupracoval s designéry a architekty na přípravě oválu. "Je to úžasné vidět velodrom konečně hotový. Nemohl jsem se dočkat, až se po něm projedu. Na tenhle moment jsem se těšil rok a půl," uvedl Hoy po první jízdě.

Dráhu sestavoval tým 26 tesařů osm týdnů. Podle agentury AP při tom použili 350 tisíc hřebíků a 56 kilometrů prken dlouhých pět až šest metrů a širokých čtyři centimetry.

OLYMPIJSKÝ OVÁL. Dráha pro silniční cyklistiku je prvním specializovaným sportovištěm, otevřeným před olympijskými hrami v Londýně.

OLYMPIJSKÝ OVÁL. Dráha pro silniční cyklistiku je prvním specializovaným sportovištěm, otevřeným před olympijskými hrami v Londýně.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze