Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší výprava přiletí z Ameriky

23 2004
Colorado Springs - Suverénně nejvíc členů bude mít na olympijských hrách v Aténách výprava Spojených států. Pod pěti kruhy by se mělo představit 531 amerických sportovců, což je o 58 víc, než kolik v současnosti čítá druhá nejrozsáhlejší výprava Ruska. V české nominaci zatím figuruje 139 reprezentantů.

Doyenem americké výpravy bude osmačtyřicetiletý Robert Dover, jenž se zúčastní olympijských závodů v drezuře již pošesté. Poprvé startoval před dvaceti lety v Los Angeles a zatím získal tři bronzové medaile.

Pátou čárku si bude moci v řecké metropoli připsat atletka Gail Deversová. V nominaci nechybějí ani jména Torri Edwardsové a Calvina Harrisona, kteří jsou vyšetřováni v souvislosti s užíváním dopingu.

Za USA a Ruskem je třetí v počtu nominovaných sportovců Německo, za které bude v Aténách bojovat 453 reprezentantů. Největší výpravu v historii vyšle Čína (407). Věkový průměr něco málo přes 23 let dává tušit, že je v týmu mnoho mladých sportovců, kteří budou hlavně sbírat zkušenosti před domácími hrami v Pekingu 2008.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze