Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Němci padli po osmi zlatých v řadě. Drezura má nové šampiony

PO LETECH PORAŽENÉ. Německé reprezentantky v jezdectví Dorothee Schneiderová, Kristina Spreheová a Helen Langehanenbergová (zleva) slaví stříbrnou medaili z týmové soutěže. Předtím však Německo získalo v této disciplíně osmkrát zlato. | foto: Reuters

7 2012
V Londýně skončila nejdelší vítězná série v olympijských sportech. Po osmi zlatých medailích nevyhráli drezuru družstev Němci, ale skončili až druzí za domácími jezdci. Británie tak oslavila před 23 tisíci nadšených diváků další triumf po týmovém úspěchu v parkúru.

Němci v drezuře, jejímž cílem je při prováděných cvicích dosažení maximálního souladu mezi koněm a jezdcem, neprohráli na hrách od Montrealu v roce 1976.

VÍTĚZNÉ GESTO. Po drezúře ho předvádí britská reprezentantka Laura

VÍTĚZNÉ GESTO. Po drezúře ho předvádí britská reprezentantka Laura Bechtolsheimerová.

Zlatou sérii tehdy začala trojice západního Německa a pokračovala s výjimkou bojkotu her v Moskvě (1980) až do Pekingu před čtyřmi lety.

Jenže do Londýna Němci vyslali tři nováčky a ti byli i se stříbrem spokojeni. Pořadatelské Británii první medaili z drezury v historii zajistili Carl Hester, Laura Bechtolsheimerová a Charlotte Dujardinová. Bronz získalo Nizozemsko.

"Bylo to vybojované stříbro a ne ztracené zlato," prohlásil člen německého svazu jezdectví Klaus Roeser. "Soutěžil tady nejmladší tým, jaký jsme kdy měli. Podali výborný výkon," dodal.

Drezura poutala nezvyklou pozornost, protože mezi soutěžícími koňmi byla i
klisna Rafalca, kterou spoluvlastní manželka republikánského kandidáta na
prezidenta USA Mitta Romneyho. Ann byla dnes ve VIP lóži s členy královské
rodiny. Rafalca se však v sedle s Janem Ebelingem z 28. místa nevešla do
finále drezury jednotlivců. V družstvech skončili Američané šestí.

Výsledky - jezdectví:

Drezura - družstva:
1. Británie (Hester/kůň Uthopia, Bechtolsheimerová/Mistral Hojris, Dujardinová/Valegro) 79,979, 2. Německo 78,216, 3. Nizozemsko 77,124, 4. Dánsko 73,846, 5. Švédsko 72,706, 6. USA 72,435, 7. Španělsko 72,287.

Autoři: ,
Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze