Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Německý tisk je nadšen z postupu hokejového týmu

14 2002
Berlín - Překvapen a zároveň nadšen je německý tisk z postupu národního hokejového týmu do hlavní fáze olympijského turnaje v Salt Lake City. Šance uspět proti hvězdám NHL hodnotí střízlivě, i když semínko optimismu neskrývá. "Fantastické! Jednoduše fantastické!" hodnotí v listu Die Welt olympijské výsledky bývalá hokejová legenda Erich Kühnhackl.

"Je to mnohými vytoužená, ale málo očekávaná senzace našeho hokejového týmu." Mužstvo trenéra Hanse Zacha teď může sklízet ovoce, které si vysloužilo ve třech kvalifikačních zápasech.

Pro všechny hráče je snem nastoupit proti velkým hvězdám z nejlepší ligy světa, neboť valná část německých reprezentantů zná hokejové špičky jen z novin nebo televize. "Jsem si jist, že Hans Zach najde správná slova, jak tým dál motivovat," napsal Kühnhackl.

Němečtí hokejisté se budou moci překvapivě měřit s veličinami NHL, píše Der Tagesspiegel. Finálové kolo proti Česku, Kanadě a Švédsku podle něho nebude soubojem s druhou nebo třetí ligou, jaká se každým rokem na jaře sjíždí na turnaje mistrovství světa.

List připomíná, že s Němci, kteří jsou považováni za outsidery, nehraje nikdo rád kvůli jejich rozčilujícímu, disciplinovanému defenzívnímu systému.

Německo teď čeká souboj s absolutními hvězdami, konstatuje Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Nyní sníme o vítězství nad Kanaďany," vyjadřuje v listu své přání hráč Christoph Schubert. Nejdříve je ale třeba si poradit v pátek s Čechy, v čemž nevidí rozdíl: "Začneme tedy od nich," říká mnichovský obránce, pro něhož je už postup do hlavní fáze olympijského turnaje největším úspěchem, jakého kdy dosáhl.

Nálada v německém mužstvu podle listu Die Welt kolísá mezi úctou k soupeřům a sebejistotou. Útočník Klaus Kathan říká na adresu prominentních soupeřů, jakými budou Jaromír Jágr, Mario Lemieux nebo Mats Sundin: "Musíme si dát pozor, abychom neztuhli z příliš velkého respektu."

A trenér Hans Zach slibuje: "Žádnému soupeři nic nedarujeme."

Senzačně hrající německý výběr nyní na ZOH narazí na velké vzory z NHL, píše deník Frankfurter Rundschau. Všichni hráči zapřísahají pro další kola týmový duch a velkou disciplínu, s níž se chtějí prezentovat také vůči veličinám severoamerické ligy.

Za "snovou cestu k jiné hvězdě" pak označuje německý postup deník Süddeutsche Zeitung.

 

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze