Doporučujeme

Němečtí hokejisté sepsuli rozhodčího

Salt Lake City - Velká kritiky se snesla z německého tábora na adresu rozhodčích na olympijském turnaji v hokeji. Sportovní ředitel svazu Franz Reindl považuje jejich výkony za skandální a v podobném duchu po čtvrtfinálové prohře 0:5 se Spojenými státy hovořili i někteří hráči. "To, co tady předvádějí, mi přijde skandální. Tolik trestných minut ze začátku bylo přemrštěných," rozčiloval se Reindl.

Němci svými fauly Američanům v začátku pomohli, navíc v první třetině dostal Erich Goldmann za úder hokejkou do obličeje Johna LeClaira pět minut plus do konce. V přesilovce Jeremy Roenick otevřel skore.¨

Němci jsou toho názoru, že opakovaný záběr usvědčil švédského rozhodčího Ulfa Radbjera z omylu. Podle nich si totiž LeClair zranění způsobil sám, protože si proti sobě Goldmannovu hokejku zvedl.

Reindl připustil, že rozhodčí jsou pod obrovským tlakem. Jejich situaci před zápasem s USA prý navíc umocnila senzační prohra Švédů s Běloruskem. "Když už se stal tenhle zázrak, tlak na ně byl ještě větší," řekl funkcionář.

"Sudí Američanům pomohl," prohlásil kapitán Jürgen Rumrich a Jan Benda se k němu přidal: "Dvakrát pískal Kanaďan zápasy Kanady - s námi, kdy Kunce dostal pět plus do konce, a proti Čechům. Tam zase uznal spornou branku," připomněl Benda některé výroky rozhodčího z NHL Billa McCrearyho.

Německý trenér Hans Zach se jako jeden z mála ke kritice sudích nepřipojil. "Nebyla to jeho chyba, že jsme prohráli. My jsme hráli deset minut nedbale," připomněl úsek ve druhé třetině, kdy Němci dostali během dvou minut tři branky.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.